اختراع عینک رژیمی توسط دانشمندان ژاپنی برای کاهش وزن !

به گزارش عرصه ، [ad_1]گروهی از دانشمندان ژاپنی ادعا می‌کنند شیوۀ جدیدی برای کاهش وزن ابداع کرده‌اند: عینک رژیمی!

 

خوردن مواد غذایی خام، کم کربوهیدرات و آب‌میوه به‌جای غذا راهکارهایی برای کاهش وزن است که اقدامی سخت در برابر اشتها و میل به خوردن به شمار می‌رود. اما گروهی از دانشمندان ژاپنی ادعا می‌کنند شیوۀ جدیدی برای کاهش وزن ابداع کرده‌اند: عینک رژیمی!

 

محققان دانشگاه توکیو می‌گویند عینک واقعیت مجازی می‌تواند با دستکاری کردن حواس ما اشتها را کاهش دهد و علاوه بر خوشمزه‌تر جلوه دادن مواد غذایی کم‌چرب، با بزرگ‌نمایی اندازۀ مواد غذایی مغز را فریب دهد به‌گونه‌ای که فکر کنیم پرخوری کرده‌ایم.

 

تاکوجی نارومز، استاد دانشگاه توکیو، یک سامانۀ «وی آر» (واقعیت مجازی) ابداع کرده که با استفاده از تکنیک‌های تعاملی گرافیک رایانه‌ای اندازۀ مادۀ غذایی را افزایش می‌دهد. نارومی می‌گوید میزان مواد غذایی که فرد می‌خورد با استفاده از این عینک ۱۰ درصد کاهش می‌یابد.

 

طبق این گزارش با استفاده از این عینک، اندازۀ مادۀ غذایی که فرد می‌خورد بزرگ‌تر نشان داده می‌شود و درنتیجه وی فکر می‌کند بیشتر غذا خورده‌ است.

 

با استفاده از این عینک نه‌تنها اندازۀ خوراکی‌ها تغییر می‌کند بلکه زاویۀ قرار گرفتن مواد غذایی در دست به‌گونه‌ای عوض می‌شود که مغز را وادار کند این حقّه را کاملاً باور کند. به گفتۀ میچیتاکا هیروسی، مدیر اجرایی این پروژه، این فناوری باید در ابعاد معقول و منطقی اجرا شود.

 

اگر به‌عنوان مثال اندازۀ یک کلوچه‌ به نسبت بسیار زیادی بزرگ شود، این حقّۀ واقعیت مجازی برملا می‌شود چراکه اختلاف بین اندازۀ واقعی میزان مصرف مادۀ غذایی با اندازۀ بزرگ‌نمایی آن نباید خیلی زیاد و اغراق‌آمیز باشد.

 

 

محققان تاکنون توانسته‌اند اندازۀ مادۀ غذایی را تنها ۵۰ درصد افزایش دهند.دیدگاهها بسته شده است.