همسران رهبران پرقدرت جهان! +تصاویر

شکوه بسیاری از قصرهای پادشاهان و کاخ‌ های ریاست جمهوری به خاطر همسران این مقام‌های بلندپایه بوده است.

 

به گزارش عرصه، بانوان مقتدر که در زمان‌هایی گوناگون همسر مردانی پرقدرت بوده‌اند را در ادامه می بینید:

 

بانوی اول آینده کاخ سفید: ملانیا ترامپ

 

 

ملانیا ترامپ همسر دونالد ترامپ، غول املاک و مستغلات و رئیس جمهوری آینده آمریکا، در مبارزات انتخاباتی همسرش فعالیت چندانی نداشت. او که اصلیت اسلوونی دارد، قبل از نامزدی همسرش برای پست ریاست جمهوری، تصویر خانه‌های ترامپ را در اینستاگرام می‌گذاشت.او اکنون به بانوی اول آمریکا تبدیل شده و به کاخ سفید آمریکا راه یافته است.

 

 

 

کارلا برونی سارکوزی

 

 

کارلا برونی سارکوزی همسر نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهوری پیشین فرانسه است. او که اصلیت ایتالیایی دارد، در رشته هنر و معماری به تحصیل پرداخت، اما تحصیلاتش را در سن ۱۹ سالگی ناتمام گذاشت. پدر و مادر برونی هر دو موزیسین بودند و او را به یادگیری موسیقی تشویق کردند.برونی در خوانندگی با آلبوم «Quelqu’un m’a DIT» مشهور شد. او در سال ۲۰۰۸ با نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهوری پیشین فرانسه ازدواج کرد.

 

 

ملکه رانیا، همسر پادشاه اردن

 

 

ملکه رانیا، همسر عبدالله دوم، پادشاه اردن، ۴ فرزند دارد. او به خاطر فعالیت‌های اجتماعی در کشورش و جهان بسیار مشهور است. او در تظاهرات علیه جریان تروریستی داعش شرکت و از این سازمان تروریستی به شدت انتقاد کرده است. او به خاطر همین فعالیت‌های اجتماعی‌اش در سال ۲۰۱۵ از آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، جایزه والتر–راتناو را دریافت کرده است.

 

 

اینخوزی‌ کاتی لامبی‌کیزا

 

 

 

اینخوزی‌ کاتی لامبی‌کیزا، ملکه کشور پادشاهی سوازیلند است. سوازیلند کشوری است کوچک در جنوب آفریقا، میان آفریقای جنوبی و موزامبیک البته پادشاه سوازیلند، مسواتی سوم، زنان بسیاری دارد، اما ملکه اینخوزی‌کاتی لامبی‌کیزا در بیشتر مراسم رسمی همراه پادشاه دیده می‌شود. فعالیت‌های اجتماعی فراگیر ملکه اینخوزی‌کاتی لامبی‌کیزا علیه اپیدمی ایدز محبوبیت او را افزایش داده است.

 

 

 

ژاکلین کندی

 

 

ژاکلین کندی، بیوه جان اف کندی، رئیس جمهوری اسبق آمریکا بود. او که اصلیت فرانسوی داشت، در خانواده‌ای متمول در نیویورک بزرگ شد. در سال ۱۹۵۳ با جان اف کندی، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، ازدواج کرد. زندگی مشترک او با کندی و پس از کشته شدن رئیس جمهور دموکرات مورد توجه خاص مردم بود. او پس از مرگ کندی با اوناسیس، میلیاردر نامدار یونانی ازدواج کرد.

 

گریس کلی

 

گریس کلی، بازیگر هالیوود بود و فیلم‌هایش در کنار کلارک گیبل و گری کوپر به یادماندنی هستند. او که برنده جایزه اسکار شده در سال ۱۹۵۶ با رینیه سوم، حکمران شاهزاده‌ نشین موناکو ازدواج کرد و ملکه موناکو شد.گفته می‌شود که زندگی زناشویی‌اش موفق نبوده است. حتی از قول او نقل می‌شود که روز ازدواج‌اش بدترین روز زندگی او بوده است. گریس کلی در سال ۱۹۸۲ در سن ۵۲ سالگی در پی یک حادثه رانندگی کشته شد.

 

 

میشل اوباما

 

میشل اوباما در سال ۲۰۰۹ به عنوان بانوی رئیس جمهوری آمریکا، نخستین زن سیاه‌پوست تاریخ آمریکا بود که در کاخ سفید ساکن شد. او دانش‌آموخته دانشگاه پرینستون آمریکاست و مدرک دکترای حقوق خود را از دانشگاه هاروارد گرفته است.میشل اوباما همسر خود را در مناسبت‌های مختلف همراهی می‌کند و لباس‌های زیبایش با تحسین همگان روبرو شده است.

 

 

هیلاری کلینتون

 

 

رسانه‌های آمریکا تاکنون نام‌های بسیاری برای هیلاری کلینتون پیشنهاد کرده‌اند، زیرا او نه تنها روزی بانوی اول آمریکا بود، دو بار نیز در انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا شرکت کرده و شکست خورده است.دیدگاهها بسته شده است.