جزئیات کامل گروگان گیری مسافران اتوبوس شوشتر

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان با توضیح جزئیات گروگانگیری در ملاثانی، از ادامه عملیات تا دستگیری فرد گروگانگیر متواری خبر داد.

jamnewsimage01254912

سرهنگ علی قاسم‌پور ، اظهار کرد: یک دستگاه اتوبوس مسافربری که عصر جمعه(۲۱ آبان) از اهواز به مقصد شوشتر در حرکت بود، بین راه در شهر ملاثانی مرکز شهرستان باوی در نزدیکی اهواز توقف کرد که یک نفر مسلح که به نظر فردی معتاد بود، با سوار شدن به اتوبوس، مسافران را گروگان گرفت.

 

وی ادامه داد: گروگانگیر که یک قبضه اسلحه کلاش در اختیار داشت، یکی از مسافران را زخمی کرد. تیر به کتف فرد مجروح اصابت کرده بود که با هماهنگی با نیروهای انتظامی و امنیتی حاضر در صحنه، گروگان مجروح از اتوبوس خارج و به بیمارستان منتقل شد.

 

قاسم‌پور افزود: یک مسافر زن هم زخمی شده بود که در اتوبوس باقی ماند.

 

وی گفت: با توجه به این که گروگانگیری در وسط شهر اتفاق افتاده بود و اتوبوس در خیابان اصلی شهر قرار داشت، به منظور جلوگیری از وقوع بحران در ساعات شلوغ، شرایط گروگانگیری با تلاش نیروهای انتظامی مدیریت شد تا کار به آخر شب کشیده شود.

 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان اظهار کرد: وی در نهایت ۷ گروگانی را که در اختیار داشت شامل سه مرد، دو زن و دو کودک دختر و پسر، در ازای تحویل یک دستگاه خودرو سواری آزاد کرد و از صحنه گروگانگیری متواری شد.

 

وی ادامه داد: هر چند شایعاتی درخصوص قاچاقچی بودن گروگانگیر مطرح شده است ولی این فرد، معتاد بود و هیچ خواسته‌ای از ما نداشت و تنها تقاضا کرد که در ازای آزادی گروگان‌ها، اجازه فرار به او داده شود.

 

قاسم‌پور با بیان این‌که عملیات تا آزادی گروگان‌ها بیش از ۵ ساعت به طول انجامید، گفت: گروگانگیر با خودرو سواری فرار کرد و از شهر خارج شد. پس از فرار وی، عملیات هم‌چنان ادامه دارد و گروگانگیر تحت تعقیب قضایی است.

 

 دیدگاهها بسته شده است.