اپل عینک هوشمند می‌سازد

به گزارش عرصه، به نقل از بلومبرگ، این شرکت در حال حاضر به بررسی بازار عینک هوشمند مشغول است از این رو مشخص نیست که محصول نهایی چه زمانی وارد بازار می‌شود.

زمان احتمالی برای تجاری سازی این عینک حدود ۲۰۱۸ برآورد شده است اما ممکن است اپل مدت زمان بیشتری بر روی این پروژه کار کند یا مسیر خود را مانند اهداف خودرویی‌اش تغییر دهد.

طبق اخبار، این عینک هوشمند احتمالا مانند ساعت هوشمند اپل بطور بی‌سیم به تلفن همراه آیفون متصل خواهد شد و تصاویر و اطلاعات را به کاربر نمایش خواهد داد.

اپل در حال حاضر با تامین‌کنندگان بالقوه برای قطعاتی مانند صفحه نمایش نزدیک به چشم گفتگو کرده‌ و مقادیر محدودی از آن را سفارش داده که نشان می‌دهد این پروژه در مرحله پیش‌تولید قرار دارد.

این محصول شباهت زیادی به عینک هوشمند گوگل دارد که در سال ۲۰۱۳ معرفی شد. این فناوری از واقعیت مجازی و فرمان‌های صوتی برای کمک به کاربر در انجام کارهایی مانند بررسی آب‌وهوا، انجام تماس‌های تلفنی و ثبت تصویر استفاده می‌کند. محصول آینده اپل نیز ممکن است کاربردهای مشابهی داشته باشد.

این عینک، نخستین محصول سخت‌افزاری اپل خواهد بود که بطور مستقیم حوزه واقعیت مجازی را هدف قرار داده است. اپل در سال ۲۰۱۳ شرکت “پرایم سنس” را خریداری کرد که فناوری حسگر حرکتی را در سیستم بازی کینکتی مایکروسافت تولید می‌کند. همچنین در سال ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نیز شرکت‌های نرم‌افزاری Flyby و Metaio را خرید.

شرکت گوگل به دلایل نگرانی‌های امنیتی بارها مورد انتقاد قرار گرفت و در نتیجه نتوانست بازار را در دست بگیرد. در نهایت تولید عینگ گوگل در ژانویه ۲۰۱۵ متوقف شد.

هنوز مشخص نیست که اپل چگونه با چالش مسائل حریم شخصی کنار خواهد آمد، اما تیم کوک بارها در مورد حوزه واقعیت مجازی ابراز تمایل کرده که نشان از سرمایه‌گذاری این شرکت در آن دارد. همچنین شایعات زیادی در مورد همکاری اپل با پروژه‌های واقعیت مجازی وجود دارد و این شرکت از ماه‌ها قبل نیز به جذب نیروهای بااستعداد در زمینه واقعیت افزوده و اشتغال مخفیانه نیروهایش در زمینه چند محصول مصرفی پرداخته است.دیدگاهها بسته شده است.