استقرار سه تیم واکنش سریع آنکال در کربلا/ حضور نیروهای امدادی در قالب تیم‌های ۵ نفره

به گزارش عرصه، شاهین فتحی با اعلام این خبر گفت: مسئولیت بهداشت و درمان زائران عتبات برعهده مرکز پزشکی حج و زیارت است، اما با تعامل صورت گرفته برای خدمات‌دهی مناسب‌تر و پوشش امدادی مراسم اربعین، نیروهای سازمان امداد و نجات نیز در قالب تیم‌های عملیاتی در امر خدمت‌رسانی، ورود پیدا کرده‌اند.

وی افزود: تعدادی از نیروهای امدادی در قالب تیم‌های پنج نفره با هماهنگی مرکز پزشکی با داروهای بدون نیاز به نسخه، شیف‌بندی شده و در خیابان‌های اطراف حرمین مستقر هستند و خدمات سرپایی ارائه می‌کنند.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به استقرار آمبولانس‌های هلال‌احمر در کربلا و نجف و در مسیر پیاده‌روی زائران، گفت: این آمبولانس‌ها همراه با کادر درمانی برای ارائه خدمات درمانی به عنوان درمانگاه، ارائه خدمت می کنند.

بنابراعلام مرکز اطلاع‌رسانی هلال احمر، فتحی همچنین اظهار کرد: باتوجه به افزایش مراجعه به درمانگاه‌های جمعیت هلال‌احمر، مقرر شده است تا نیروهای امداد و نجات نیز در حوزه درمان همکاری لازم را داشته باشند و بنابراین هم در نجف و هم در کربلا پزشکان، پیراپزشکان و نجاتگران مشغول خدمت‌رسانی به زائران هستند.دیدگاهها بسته شده است.