اولین برندگان جوایز فیلم اروپا معرفی شدند

به گزارش عرصه، هیئت داوران جوایز آکادمی فیلم اروپا برندگان جوایز سال ۲۰۱۶ میلادی را در هفت شاخه معرفی کرد و فیلم «سرزمین مین» به کارگردانی «مارتین زاندولیت» با کسب سه جایزه پیشتاز این جوایز نام گرفت.

فیلم آلمانی اتریشی-آلمانی «سرزمین مین» در سه بخش بهترین تصویربرداری، طراحی لباس و چهره‌پردازی موفق به کسب جوایز فیلم اروپا شد و جایزه بهترین تدوین سال ۲۰۱۶ سینمای اروپا نیز به فیلم «Commune» ساخته «توما وینتربرگ» رسید.

در شاخه بهترین طراحی «آلیس نورمینگتون» برای فیلم «حق رای» جایزه را از آن خودکرد و «ایلیا دموتسکی» برای ساخت موسیقی فیلم «دانش‌ْآموز» جایزه بهترین موسیقی متن را دریافت خواهد کرد و «رادوسلاو اوچینا» نیز برای فیلم «۱۱ دقیقه» به عنوان برنده بهترین صدابرداری جوایز فیلم اروپا معرفی شد.

امسال فیلم کمدی-درام  «تونی اردمن» ساخته «مارن اِده» که امسال نماینده سینمای آلمان در جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی نیز هست، در پنج بخش شامل بهترین فیلم، کارگردانی، فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد و زن نامزد کسب جایزه جوایز فیلم اروپا در سال ۲۰۱۶ است.

طبق اعلام پیشین امسال «پیرس برازنان» بازیگر سابق مجموعه «جیمز باند» جایزه دستاورد “سینمای جهان” را جوایز فیلم اروپا دریافت خواهد کرد.

برندگان شاخه‌های بهترین فیلم، کارگردان، بازیگری مرد و زن و فیلمنامه‌نویسی چوایز فیلم اروپا طی مراسمی در روز ۱۰ دسامبر (۲۰ آذر) که در شهر «ورشو» لهستان در سال ۲۰۱۶ معرفی می‌شوند.دیدگاهها بسته شده است.