تحلیل امامی کاشانی از انتخابات آمریکا، آلودگی هوا و راهپیمایی اربعین

به گزارش عرصه، آیت الله امامی کاشانی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه‌های سیاسی این هفته با اشاره به اهمیت راهپیمایی اربعین حسینی اظهار کرد: اربعین و زیارت امام حسین (ع) یک شعار دینی است که این شعار در برابر حرکات استکبار دارای عظمت و بسیار آموزنده و ارزشمند است.

وی با تاکید بر اینکه انعکاس حضور جمعیت عظیم راهپیمایی اربعین حسینی انعکاسی در مقابل همه جنایت‌های استکباران دنیاست، از نیروهای نظامی و انتظامی عراق به دلیل خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی تقدیر و تشکر کرد.

امامی کاشانی همچنین در بخش‌های دیگری از صحبت‌های خود به بیان گفتاری از امیرالمومنین(ع) درباره آخرالزمان پرداخت و خاطر نشان کرد: در نهج‌البلاغه آمده است که در آینده فتنه‌هایی مانند پاره‌های شب تاریک ظهور می‌یابد و کسی نمی‌تواند مقابل آنها بایستد. این فتنه‌ها با برنامه‌هایی خواهند آمد و جلوی آنها پرچمی وجود نخواهد داشت و دیگران نیز با آنها مقابله نمی‌کنند.

وی ادامه داد: بنا به تعبیر امیرالمومنین(ع) اینها جمعیت‌هایی هستند که در زندگی‌شان هاری و درندگی وجود دارد و این هاری بر دیگران نیز اثر می‌گذارد و فقط جمعی در مقابل آنها قرار می‌گیرند و با آنها مبارزه می‌کند که در زمین مجهول هستند اما در آسمان ‌ها معروف خواهند بود.

امامی کاشانی در بیان توضیحات بیشتر درباره این افراد گفت: مقصود این است افرادی که در مقابل آن قوم قرار می‌گیرند نه خود شناخته شده هستند و نه شعارهایی که می‌دهند شناخته‌ شده است. آنها شعار “خدا نصرت می‌کند”، “باید در مقابل دشمن صبر کرد”، “باید از خود قدرت نشان داد و شعار داد”، “باید دنیا را شناخت و بدانیم چه می‌کنیم” و “بصیرت داشتن” که امام و رهبری همواره بر آن تاکید داشته و دارند سر می‌دهند.

وی گفت: دنیا شعارهایی که ما می‌گوییم را نمی‌فهمند و افرادی که این شعارها را سر می‌زنند در زمین مجهول هستند اما هر اندازه که بخواهید آنها در آسمان معروف خواهند بود.

وی با انتقاد از برخی اقدامات بین‌المللی علیه ایران اظهار کرد: دنیای امروز گرفتار وضعیت بدی شده است؛ الان مستکبران با تمام وقاحت می‌ایستند و می‌گویند ایران را تحریم کردیم آنها همچنین به سازمان ملل متحد نامه می‌دهند و ایران را حامی تروریسم اعلام می‌کنند. این در حالی است که خود آنها با اعمال تروریستی خود یمن را به خاک و خون کشانده‌اند.

امام جمعه موقت تهران با تاکید بر اینکه ‌آنها خود مادر و پدر تروریسم هستند ادامه داد: آنها داعش‌ها و تروریست‌های دیگر را خود متولد و تربیت کرده‌اند و به آنها بودجه می‌دهند.

امامی کاشانی در ادامه به بیان اقداماتی که باید در شرایط فعلی دنیا انجام داد، پرداخت و انتظار فرج حضرت ولیعصر(عج) را از جمله این اقدامات عنوان و اظهار کرد: بنابر روایات در مقابله با شرایط فعلی باید انتظار فرج حضرت ولیعصر(عج) را بکشیم.

وی با تاکید بر اینکه انتظار فرج یک عبادت است، افزود: انتظار به معنای صبر و استقامت است. همانطور که امام خمینی(ره) پایه‌ریزی کردند و رهبری انقلاب نیز فرموده‌اند باید در مقابل آنها ایستاد و خسته نشد و بر خدا و نصرت پروردگار تکیه کرد. نباید از عربده کشی‌ها ترسید و در برابر بد مستی‌های آنها عقب‌نشینی کرد.

امامی کاشانی با تاکید بر اینکه انتظار یک جامعه را رشد می‌دهد، توجه به امام عصر را سرمایه دینی در مقابل جنایات امروز مستکبران عنوان کرد.

به گزارش عرصه، امام جمعه موقت این هفته تهران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و با تاکید بر اینکه نتیجه این انتخابات برای ما تفاوتی ندارد، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری نیز فرموده‌اند اینکه در مساله انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چه کسی رئیس‌جمهور باشد، ما به آن وارد نمی‌شویم و برای ما تفاوتی ندارد اما آنچه که مهم است، این است که آنها تاکنون با ایران و کشورهای اسلامی چه کرده و چه می‌کنند.

امامی کاشانی همچنین با  اشاره به مشارکت مردم آمریکا در این انتخابات اظهار کرد: در انتخاباتی که در آمریکا انجام شد، توجه به اقلیتی که پای صندوق‌ها آمدند و اکثریتی که نیامدند، نشان می‌دهد که نظر دنیا چیست.

وی در بخش‌ دیگری از خطبه‌های این هفته نمازجمعه تهران با اشاره به وضعیت آلودگی هوای تهران و کلانشهرها با تاکید بر اینکه همه باید در مقابل این هوا مواظبت کنیم، از مردم خواست که از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند و نسبت به سال‌خوردگان و بیماران در شهرهای بزرگ ترحم و مراقبت نمایند.

وی با بیان اینکه نباید نسبت به جامعه بی‌اعتنا باشیم، توجه‌ به حق مردم را ارزش دادن به انسان‌ها عنوان و اظهار کرد: باید همه وسایل نقلیه که در خیابان‌ها تردد می‌کنند، سالم باشند و هوا را آلوده نکنند.

امام جمعه موقت تهران همچنین به فرا رسیدن سالگرد فوت علامه طباطبایی اشاره کرد و از او به عنوان حکیم، فقیه و عارفی نامی یاد کرد.دیدگاهها بسته شده است.