تهران بارانی می‌شود

احد وظیفه در گفت‌وگو با عرصه، درباره وضعیت آب و هوای کشور طی سه روز آینده، گفت: تحلیل داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی بیانگر نفوذ تدریجی توده هوای سرد به شمال کشور است که امروز سواحل شمالی و ارتفاعات البرز و از اوایل شب مناطقی از شمال شرق کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی افزود: پیامد این شرایط از امروز تا اواسط هفته آینده بارش باران و برف در سواحل شمالی و دامنه‌های البرز و همچنین افت شدید دما در نیمه شمالی کشور است. همچنین از بعدازظهر روز جمعه کاهش قابل ملاحظه دما علاوه بر شمال در شمال غرب و شمال شرق کشور نیز پیش‌بینی می‌شود و انتظار می‌رود حاکمیت توده هوای سرد تا پایان هفته آینده در قالب مناطق، به ویژه در شمال شرق کشور ادامه یابد.

وظیفه با بیان اینکه امروز شدت بارش‌ها در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان و روز یکشنبه و دوشنبه در گیلان و مازندران دیده می‌شود، ادامه داد: بنابراین آبگرفتگی معابر و بالا آمدن سطح آب رودخانه در این استان‌ها پیش‌بینی می‌شود. همچنین با توجه به انتظار بارش برف و مه‌آلود بودن هوا، پیش‌بینی می‌شود که اختلال در تردد جاده‌های ارتباطی به سوی شمال کشور را شاهد باشیم.

وی اظهار کرد: دریای خزر هم در روزهای جمعه و شنبه مواج خواهد بود. همچنین خلیج‌فارس از شنبه بعدازظهر و یکشنبه، به سبب وزش باد شدید مواج است. در عین حال نیمه شرقی کشور از شنبه بعدازظهر تا اواخر هفته آینده شاهد کاهش دما و افزایش سرعت وزش باد خواهد بود.

وظیفه وضعیت آب و هوای پایتخت را برای امروز  نیمه ابری همراه با غبار صبحگاهی اعلام کرد و گفت: امروز در برخی ساعات هوای تهران ابری شده و یا احتمال بارش در بعدازظهر و وزش باد شدید خواهد بود. همچنین بیشینه و کمینه دمای هوای پایتخت در روز جمعه به ترتیب ۲۲ و ۱۱ درجه سانتی‌گراد است.

وی ادامه داد: همچنین هوای تهران در روز شنبه ۲۹ آبان ماه نیمه ابری همراه با وزش باد و در اواخر وقت ابری،  همراه با رگبار باران پیش‌بینی می‌شود و حداکثر و حداقل دمای هوا ۱۶ و هشت درجه سانتی‌گراد خواهد بود. در روز یکشنبه نیز آسمان پایتخت ابری همراه با مه صبحگاهی است و در بعضی ساعات رگبار باران و وزش باد نیز پیش‌بینی می‌شود و حداکثر دمای هوا ۹ و حداقل آن چهار درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.دیدگاهها بسته شده است.