شاخص کل در مسیر صعودی قرار گرفت

به گزارش عرصه، شاخص کل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار ایران توانست در طی ۵ روز کاری گذشته از تراز ۷۸ هزار و ۴۱۱ واحدی تا تراز ۷۹ هزار و ۲۶۸ واحدی بالا رود و در مجموع شاهد رشد ۸۵۷ واحدی باشد.

همچنین شاخص آزاد شناور از عدد ۸۷ هزار و ۳۹۷ واحدی تا رقم ۸۸ هزار و ۵۰۶ واحدی بالا رفت و رشد ۱۱۰۹ واحدی را تجربه کرد.

شاخص بازار اول که در تاریخ ۱۹ آبان ۱۳۹۵ در تراز ۵۵ هزار و ۳۷۲ واحدی قرار داشت به عدد ۵۶ هزار و ۳۷ واحدی رسید و شاهد بیش از ۶۶۰ واحد رشد بود. همچنین شاخص بازار دوم توانست با ۱۴۹۱ واحد رشد کانال ۱۷۰۰۱۷ واحدی را تجربه کند.

در هفته گذشته انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا روی بازار های سهام جهانی تاثیر گذار بود و توانست اذهان بازیگران بازار سرمایه ایران را نیز به خود منعطف کند. از طرفی هر چه زمان به جلو می‌رود به انتخابات ریاست جمهوری ایران نیز نزدیک می شویم که این موضوع به صورت سنتی معاملات بورس تهران را تا حدی رونق می‌دهد.

اما همچنان بعد از به انتخاب دونالد ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا نگرانی ها از سیاست‌های جدید این کشور وجود دارد و فعالان بازار سرمایه منتظرند ببینند با انتقال قدرت به ترامپ و رفتن او به کاخ سفید سیاست های کلی آمریکا تغییراتی می کند یا خیر. عده ای از کارشناسان بر این عقیده هستند که دولت آمریکا سیاست هایی مشخص دارد و کلیت این سیاست ها تغییر نمی‌کند و اثرات کلی انتخابات بر بازار سرمایه ایران زودگذر و ناشی از جو روانی است.

در هفته ای که گذشت ارزش معاملات اوراق بهادار به ۲۰ هزار و ۶۶۲ میلیارد ریال رسید که این آمار در مقایسه با هفته قبل حدود ۷۰ درصد افزایش نشان می دهد.

همچنین تعداد ۷ میلیون برگ اوراق مشارکت به ارزش ۷ هزار و ۴۹۶ میلیارد ریال معامله شد و تعداد ۱۵ میلیون واحد از صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۱۵۹ میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت.دیدگاهها بسته شده است.