اتمام عملیات ریل گذاری در۸ ایستگاه خط ۷ مترو در هفته جاری

به گزارش عرصه، هابیل درویشی با بیان اینکه عملیات ریل گذاری خط ۷ مترو از ایستگاه میدان صنعت تا ایستگاه تقاطع محلاتی –بسیج آغاز شده است، گفت: تاکنون بالغ بر ۲۰ کیلومتر زیرسازی و ۱۰ کیلومتر ریل گذاری (اسلب) صورت گرفته است .

به گفته درویش روزانه بیش از ۴۰۰ متر ریل گذاری در دست انجام است.

وی با بیان اینکه دو بخش تونل جنوبی- شمالی و غربی-شرقی وجود دارد، اظهارکرد: با همت و تلاش بی وقفه کارکنان شرکت مترو،  بخش احداث تونل صد در صد به اتمام رسیده است. به طوری که کل مسیر خط ۷، تاکنون در مجموع  88 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

درویشی اظهار داشت: ایستگاه های  محلاتی،  17 شهریور- سعیدی ، میدان محمدیه ، محبوب مجاز ، خیابان نواب- بریانک ، نواب-آذربایجان، گیشا و میدان صنعت بالغ بر۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند که طی چند روز آینده عملیات ریل گذاری در این ایستگاه ها نیز به اتمام خواهد رسید.

 وی تصریح کرد: عملیات ساخت تعدادی از ایستگاه های خط ۷ مترو به مرحله پایانی کار رسیده و برخی دیگر نیز در مرحله نازک کاری قرار دارد .

 مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: خط ۷ با عبور از مناطق شرق و جنوب شرق تهران از بزرگراه امام علی (ع)، خیابان شهید محلاتی، میدان قیام، خیابان مولوی و میدان هلال احمر گذشته و پس از آن به سمت شمال ادامه مسیر می دهد و به گیشا، برج میلاد، میدان صنعت و میدان کتابی می رسد.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرنوشت، خط ۷ مترو تهران با طول  27 کیلومتر و ۲۳ ایستگاه از جنوب شرقی پایتخت از محدوده ورزشگاه تختی آغاز می شود.دیدگاهها بسته شده است.