بارسا بدون مسی بارسا نیست!

به گزارش عرصه و به نقل از مارکا، نبود لیونل مسی و لغزش بارسلونا در این فصل به اتفاقی معمولی تبدیل شده است. شنبه این هفته در لالیگا بارسلونا بدون مسی برابر مالاگا قرار گرفت و بدون گل مقابل حریفش متوقف شد. بارسلونا در ۵ بازی که امتیاز از دست داده تنها در یک بازی توانسته است به طور کامل از حضور مهاجم آرژانتینی‌اش بهره ببرد. در ادامه به این چهار بازی اشاره می‌شود:

بارسلونا یک – آلاوس ۲ (هفته سوم لالیگا) بازیکن ذخیره

پس از یک دوره وقفه و تعطیلی لیگ به علت بازی‌های ملی لوییس انریکه (سرمربی بارسا) مسی، لوئیس سوارس و آندرس اینیستا را روی نیمکت نشاند تا استراحت کنند اما در نهایت در دقیقه ۶۰ به بازی آمدند. آردا توران، آلکاسر و نیمار سه مهاجم بارسا بودند (همچون دیدار این هفته برابر مالاگا). مسی زمانی که بازی یک بر یک در جریان بود به میدان آمد و سه دقیقه بعد آبی اناری‌ها گل دوم را نیز دریافت کردند.

بارسلونا یک – اتلتیکو مادرید یک (هفته پنجم لالیگا) تعویض به علت آسیب دیدگی

زمانی که بازی یک بر صفر به نفع بارسا پیش می‌رفت مسی در دقیقه ۵۹ آسیب دید و توران جایگزینش شد. توران، نیمار و سوارس را در خطر حمله همراهی کرد. دو دقیقه بعد آنخل کورئا بازی را به تساوی رساند.

سلتاویگو ۴ – بارسلونا ۳ (هفته هفتم)  به علت آسیب دیدگی بازی نکرد

نیمار، توران و سوارس در نبود مسی دوباره خط حمله آبی اناری‌ها را تشکیل دادند. تیم کاتالانی در نیمه نخست چند بار دروازه‌اش باز شد اما نیمه دوم اشتباه مارک آندره تراشتگن باعث شد که آبی اناری‌ها نتوانند نتیجه را جبران کنند.  این سومین لغزش بارسا در نبود مسی یا حضور نداشتن او به طور کامل در یک بازی بود.

منچسترسیتی ۳ – بارسلونا یک (هفته چهارم لیگ قهرمانان) در تمام بازی حاضر بود

بارسا با مسی هم شکست خورد. مهاجم آرژانتینی ۹۰ دقیقه کامل بازی کرد اما نتوانست مانع از شکست تیمش شود.

بارسلونا صفر – مالاگا صفر(هفته دوازدهم لالیگا) به علت وضعیت نامناسب جسمانی بازی نکرد

علت غیبت ستاره آرژانتینی در دیدار برابر مالاگا اتفاقی آشنا بود. مسی به علت حالت تهوع و نداشتن شرایط بازی، یک ساعت پیش از دیدار برابر مالاگا از فهرست دعوت شده‌ها خط خورد. در این دیدار سوارس نیز به خاطر محرومیت حضور نداشت. بارسلونا از ابتدا تهاجمی باز کرد اما در دقایق پایانی بیشترین فشار را روی دروازه حریف آورد. آبی‌اناری‌ها از پیکه، به عنوان مهاجم میانی بهره می‌بردند. درخشش کامنی (دروازه‌بان مالاگا) نیز در باز نشدن دروازه موثر بود.دیدگاهها بسته شده است.