حضور رئیس ورزشهای زمستانی IPC در ایران

به گزارش عرصه و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین، ساوه شمشکی پیرامون این خبر گفت: برای اولین‌بار است که رویدادی در سطح بین المللی در رشته اسکی جانبازان و معلولین برگزار می شود و همزمان با آن دیمیتری لازاروسکی، رئیس ورزش‌های زمستانی کمیته بین المللی پارالمپیک، به ایران سفر می کند و همراه با او دو پزشک کلاس‌بند تخصصی اسکی نیز خواهند آمد و کلاس بندی بین المللی ورزشکاران ایرانی در داخل کشور و بدون حضور در رویدادی برون مرزی، انجام خواهد شد.

ساوه شمشکی افزود: پیش از این تنها یک ورزشکار دارای معلولیت در رشته اسکی داشتیم و همان یک نفر در مسابقات برون مرزی نیز حضور می یافت، اما  در طول فعالیت حدود یکساله ی انجمن اسکی توانستیم ۱۵ ورزشکار دارای معلولیت را جذب کنیم و با همکاری فدراسیون ورزش های جانبازان و معلولین و کمیته ملی پارالمپیک، سه دوره  اردوی آموزشی برای آنها برگزار کردیم. ضمن اینکه با تعاملی که با IPC برقرار شد و نیز با همکاری فدراسیون اسکی موفق شدیم برای اولین‌بار میزبانی مسابقاتی در سطح بین المللی را بگیریم و این رویداد به زودی بر روی تقویم رسمی IPC درج خواهد شد.

رئیس انجمن اسکی جانبازان و معلولین خاطر نشان کرد: این رویداد از آنجایی اهمیت  دارد که در زمره ی سه مسابقه‌ای است که در طول سال کلاس بندی بین المللی در آن انجام می‌شود و کشورهایی که تمایل دارند ورزشکاران جدید خود را کلاس‌بندی کنند، می‌توانند با سفر به ایران و شرکت در این مسابقات، کلاس بندی آنها را به تایید برسانند و حضور دو پزشک خانم که به همین منظور به ایران سفر می‌کنند، فرصت بسیار مناسبی است که کلاس بندان داخلی نیز طی دوره ای آموزشی با قوانین و شیوه های کلاس بندی این رشته بیشتر آشنا شوند.

وی گفت: مسابقات همزمان با رقابت های بین المللی فدراسیون اسکی خواهد بود کمک شایان توجهی بابت آماده سازی پیست ها به ما می کند و از حمایت این فدراسیون تشکر می کنم. مسابقات در دو رشته آلپاین و اسنوبرد برگزار می شود به این ترتیب که روزهای ۱۴ و ۱۵ دی ماه در رشته اسنوبرد ( مارپیچ بزرگ) در محل پیست دیزین و روزهای ۱۹ و ۲۰ دی در رشته آلپاین ( مارپیچ کوچک و بزرگ) و پیست دربند سر و در نهایت ۲۷ و ۲۸ دی ماه  مجددا در رشته ی آلپاین در محل پیست دیزین برگزار خواهد شد.

ساوه شمشکی افزود: علاوه بر دوره کلاس بندی، دوره داوری نیز با نظارت رئیس ورزش های زمستانی IPC انجام خواهد شد و در مجموع موافقت کمیته بین المللی پارالمپیک با میزبانی ایران و قرار داشتن این رویداد در زمره ی مسابقاتی که با تایید کلاس بندی بین المللی همراه هستند، دستاورد بسیار خوبی برای رشته ی اسکی و ورزش های جانبازان و معلولین ایران به شمار می رود.

رئیس انجمن اسکی اعلام کرد: علاوه بر ورزشکارانی که طی این مدت شناسایی شدند، از کلیه ی ورزشکاران دارای معلولیت سراسر کشور که علاقه مند به آغاز فعالیت در رشته ی اسکی هستند درخواست می کنم که تا پایان هفته مشخصات خود را به اینجانب ارسال کنند تا اطلاعات آنها برای قرار گرفتن در لیست کلاس بندی بین المللی به اطلاع کمیته بین المللی پارالمپیک برسد. حتی اگر ورزشکاری تاکنون در این رشته فعالیت نداشته می تواند از این فرصت استفاده کند و پس از اعلام مشخصات، انجمن اسکی در صورت مناسب بودن شرایط این افراد روی آنها کار می کند تا برای مسابقات دی ماه آماده شوند.

وی درپایان اضافه کرد: این فراخوان در خصوص بانوان نیز صدق می کند و ورزشکاران خانم نیز می توانند از این فرصت استفاده کرده و برای کلاس بندی اسامی خود را ارسال و در صورت احراز شرایط در دوره آموزشی شرکت کنند.

.دیدگاهها بسته شده است.