شکست پروژه مشترک خودران ب‌ام‌و و بایدو

به گزارش عرصه، اولاف کاستنر، مدیرعامل ب ام و چین به رویترز گفت: این دو شرکت تصمیم گرفتند به این همکاری که شامل تست خودروی خودران در آمریکا و چین بود، پایان دهند زیرا نقطه نظرات متفاوتی درباره نحوه انجام تحقیقات داشتند.

وانگ جینگ، مدیر توسعه خودروی خودران در بایدو هم به رویترز گفت: این شرکت اکنون از خودروهای لینکلن فورد در تستهای آمریکایی خود استفاده می کند.

در سومین کنفرانس اینترنت جهان چین که در شهر ووژن برگزار شد، بایدو امکان تست نمونه های اولیه مختلف از خودروهای خودران را که از سوی خودروسازان چینی چری و بایک موتور طراحی شده بودند، عرضه کرد.

خودروهای آزمایشی در یک جاده بسته حرکت کردند تا از مواجه شدن با دوچرخه و خودروهایی که با سرعتهای مختلفی حرکت می کنند، اجتناب کنند.

شرکت ب ام و قصد دارد تیم تحقیقات و توسعه خودروی خودران در چین را گسترش دهد.

این دو شرکت به همکاری در زمینه نقشه‌های کیفیت بالا که برای ناوبری خودروهای خودران ضروری هستند، ادامه می دهند.

بایدو قصد دارد فروش محدود خودروهای خودران را تاسال ۲۰۱۸ آغاز کند و تا سال ۲۰۲۱ عرضه این خودروها را گسترش دهد. ب ام و هم برای عرضه خودروهای خودران تا سال ۲۰۲۱ هدف گذاری کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، چین ماه گذشته نقشه راهی برای توسعه خودروهای خودران منتشر کرد که در فاصله سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۵ می توانند در بیشتر نقاط این کشور حرکت کنند و تقریبا همه خودروها تا سال ۲۰۲۳ از حداقل قابلیت اتوماتیک برخوردار خواهند بود.

این نقشه راه از یک فناوری خاص برای خودروهای خودران حمایت نمی کند که احتمال حمایت از یک استاندارد مختلف از اروپا یا آمریکا را مطرح می کند.

مدیران شرکتهای فناوری و خودرو می گویند خودروهای آینده قادر خواهند بود به صورت اتوماتیک و بدون دخالت راننده انسانی، حرکت کنند و صنعت حمل و نقل را متحول سازند. در حال حاضر همه خودروسازان و شرکتهایی مانند گوگل و شرکت تامین کننده قطعه دلفی سرمایه گذاری بالایی در توسعه این فناوری انجام داده اند.دیدگاهها بسته شده است.