علی خسروی: خیلی بد است برای یک موضوع بی‌ارزش به همه تهمت بزنیم

به گزارش عرصه، انتشار یک ویدئوی کوتاه از صحبت‌های احمد صالحی و مهدی رحمتی در زمان ضربات پنالتی دیدار استقلال و صبای قم در جام حذفی شایعه‌های زیادی را در فضای رسانه‌های ورزشی ایجاد کرد.

علی خسروی در این رابطه توضیح داد: الحمدالله همه از قول داور صحبت کردند ولی هیچ رسانه‌ای به ایشان حق نداده است. همه داوران در زمان اعلام ضربه پنالتی، به دروازه‌بان می‌گویند که به راست و چپ می‌توانی حرکت کنی و باید به سوی بازیکن برگردی. رحمتی عادت دارد به پشت بازیکن برگردد، دعا کند و دوباره به سمت بازیکن برگردد.  صالحی نیز به رحمتی می‌گوید “محکم بچرخ”. داور صرفا می‌گوید شما وظیفه‌ات این است که باید به سمت بازیکن بچرخی.
وی افزود: مگر می‌شود آقای صالحی با رحمتی و امرایی ظرف ۳۰ ثانیه هماهنگ کرده باشد که پنالتی چطور زده شود؟!
خسروی در ادامه گفت: از دیشب در صفحه شخصی من مردم با الفاظ زیبایی یاد پدر و مادر و اعضای خانواده من کرده اند که خدا می داند!
این کارشناس داوری که در برنامه «فرمول یک» صحبت می‌کرد گفت: ممنون که در برنامه تان فرصتی برای روشن شدن این قضیه گذاشتید، اصلا فرض می‌کنیم صالحی به رحمتی گفته شما به چپ برو. یعنی بعد از اینکه ضربه زده شد به سمت چپ برو و پشت کمک داور بایست. این طبق قانون است. این حاشیه برای کیوان امرایی هم خیلی بد است. اما زمانی که ضربه دروازه‌بان زده می‌شود، دروازه‌بان وظیفه دارد برود پشت کمک داور بایستد، پس باید به سمت چپ برود. چون کمک داور در ضربات پنالتی سمت چپ ایستاده است. درست است؟
خسروی در پایان اعلام کرد: من به عنوان یک کارشناس داوری و سخنگوی کانون داوران ایران، از سلامت و صحت داوران کشور، خصوصا سیداحمد صالحی کارمند باشرف دانشگاه آزاد واحد خراسان اطمینان می‌دهم. کیوان امرایی و قاسم دهنوی هم بسیار ناراحت شده‌اند. این خیلی بد است که برای یک موضوع بی‌ارزش به عوامل فوتبال تهمت بزنیم. تهمت زنندگان زیاد هستند و کسی مدرکی ندارد.
وی تصریح کرد: هیچکس به مسائل فنی این بازی که فقط ضربات پنالتی جزو جذابیت هایش بوده توجهی نکرده است. فقط به فیلمی که از پشت دروازه فیلم گرفته توجه کرده‌اند. من دیشب با جناب آقای حمیسی رییس حراست فدراسیون فوتبال صحبت کردم. چند نفری که پشت دروازه هستند کاملا مشخص هستند و باید مشخص شود این فیلم را چه کسی گرفته که باعث ایجاد این توهم شده است.دیدگاهها بسته شده است.