گردشگران چهارمین قطار توریستی به حرم امام رضا(ع) مشرف شدند

به گزارش عرصه، «محمدهادی ضیایی‌مهر»، مدیرکل راه‌آهن خراسان‌رضوی که صبح امروز برای استقبال از چهارمین قطار گردشگری در ایستگاه راه‌آهن مشهد حضور یافت، اظهار کرد: این قطار دیشب از مرز سرخس وارد استان شد، در مجموع یک هفته در ایران خواهد بود و در مسیر خود به شهرهای کرمان، یزد، اصفهان، شیراز و تهران می‌رود.
وی با بیان این‌که مدت زمان سفر قطار گردشگری عقاب طلایی، ۱۹ روز است، خاطرنشان کرد: این قطار گردشگری ۲۱ آبان‌ماه سفر خود را از مسکو آغاز کرد و پس از بازدید از کشورهای قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان از طریق مرز ریلی سرخس وارد ایران شد.
مدیرکل راه‌آهن خراسان‌رضوی گفت: این قطار ۳۹ مسافر و ۳۸ خدمه دارد. این گردشگران از کشورهای آمریکایی، اروپایی، و آسیایی هستند.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به این که ۲۰ سال از زمان افتتاح مرز ریلی سرخس می‌گذرد، اولین بار است که قطار گردشگری به این شکل از آسیایی میانه و مسکو به استان سفر می‌کند. قطارهای گردشگری قبلی از مرز ترکیه و سایر مرزها به استان آمدند.
ضیایی‌مهر با اشاره به این‌که عرض ریل قطارهای کشورهای آسیای میانه با کشور ما که با استانداردهای اروپایی ساخته شده متفاوت است، گفت: اتفاق خوبی که برای چهارمین قطار گردشگری افتاد این بود که قطار در مرز تعویض نشد، بلکه عملیات تعویض بوژی قطار در راه‌آهن ترکمنستان صورت گرفت. معمولا در اینگونه موارد، قطار در مبادی مرزی تغییر می‌کند.
وی تصریح کرد: توسعه گردشگری بین‌المللی با قطار یکی از برنامه‌های ماست. خوشبختانه ظرفیت مناسب برای این اقدام وجود دارد. 
این قطار امروز مشهد را به مقصد کرمان ترک می‌کند و باتوجه به حضورش در مشهد همزمان با اربعین حسینی، تنها بازدیدی از مراسم عزاداری در حرم رضوی خواهد داشت.دیدگاهها بسته شده است.