ایبراهیموویچ بازهم مرد سال سوئد شد

به گزارش عرصه و به نقل از دیلی میل، زلاتان ایبراهیموویچ موفق شد برای یازدهمین بار عنوان برترین فوتبالیست کشورش را از آن خودش کند.

مهاجم محبوب منطقه نوردیک، امسال هم برای دهمین سال پیاپی و یازدهمین سال در مجموع توانست جایزه Guldbollen (توپ طلا) را در کشورش به دست بیاورد. او در سال ۲۰۰۵ این جایزه را برای نخستین بار به دست آورد اما پس از آن تنها یک بار فردریک لیونبرگ، هافبک وقت آرسنال در سال ۲۰۰۶ این جایزه را از آن خود کرد. تنها او بوده است که توانسته بیش از دو بار در تاریخ فوتبال سوئد این جایزه را به خود اختصاص دهد.

زلاتان در سال ۲۰۱۶ به قهرمانی در فوتبال فرانسه رسید، در لیگ قهرمانان اروپا نیز با پاری سن ژرمن بازی‌های خوبی به نمایش گذاشت و نقش موثری در تیم ملی سوئد داشت؛ هرچند او بعد از این رقابت ها از تیم ملی این کشور خداحافظی کرد. ایبرا جوایز و قهرمانی‌هایی را هم در زمان بازی در تیم های یوونتوس، اینتر، میلان، بارسلونا و پاری سن ژرمن به دست آورده و در این بین، ۱۵۰ میلیون پوند نیز برای رفتن او از تیمی به تیم دیگر پرداخت شده است. 

همچنین قرار است مجسمه زلاتان نیز به زودی در کشورش ساخته شود. ایبرا درباره این موضوع گفت: شاید همه فکر کنند چرا من؟ بعد از ۱۵ سال حضور در تیم ملی و ۲۰ سال حضور فعال باشگاهی، این افتخار می تواند بسیار لذت‌بخش باشد. خوشحالم وقتی زنده هستم این افتخارات را می بینم. وقتی از دنیا بروم، این مجسمه و افتخارات برای همیشه باقی خواهند بود. همه مرا به خاطر می‌آورند. دیدگاهها بسته شده است.