بازگشت تمامی زائران به کشور تا فردا/ لزوم ایجاد دو گذر مرزی جدید در ایلام

به گزارش عرصه، سردار اسکندر مومنی در حاشیه بازدید از مرکز مانیتورینگ قرارگاه مشترک اربعین حسینی در مهران در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: نیروی انتظامی امسال نیز همچون سالهای گذشته برای خلق حماسه بزرگ اربعین حسینی(ع)، تامین امنیت و تسهیل تردد زائران ضمن انجام هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مربوطه، بهره‌گیری از کلیه امکانات، ظرفیت‌ها و نیز نیروی انسانی کلیه رده‌ها و پلیس‌های تخصصی نظیر پیشگیری، راهنمایی و رانندگی، مرزبانی، یگان ویژه و… پای کار آمد.

وی با بیان اینکه حضور منسجم و پررنگ تمامی نیروهای مسلح از جمله سپاه، ارتش، وزارت دفاع ، بسیج و نیروی انتظامی توانست این حماسه بزرگ را خلق کند، گفت: بنا به دستور رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، ۱۲۰۰ دستگاه اتوبوس برای جابه جایی مسافران در این دو استان مستقر شدند که از این تعداد یک هزار دستگاه برای سپاه پاسداران و ۲۰۰دستگاه متعلق به وزارت دفاع است.

مومنی با اعلام اینکه تاکنون، ۸۵ درصد زائران از مرزهای مهران، چذابه و شلمچه به کشور بازگشتند، گفت: تا فردا همه زائران به کشور باز خواهند گشت.

ترافیک  پیوسته و روان محورهای خروجی ایلام و خوزستان

جانشین فرمانده ناجا با بیان اینکه ترافیک کلیه محورهای خروجی استان ایلام و خوزستان پیوسته و روان است، گفت: احتمالا تا فردا این محورها به صورت یک طرفه باقی خواهند ماند.

مومنی یکی از مهم ترین موضوعات مراسم اربعین را بحث امنیت زائران دانست افزود: به برکت وجود نیروهای مخلص امنیتی و انتظامی، این کنگره عظیم در امنیت کامل برگزار شد که مثال زدنی بود.

وی با اشاره به اینکه در این مراسم همه دستگاه‌های ملی و مردمی پای کار بودند، افزود: جا دارد از تمامی مسئولان استانی و مردم استان‌های خوزستان و ایلام تشکر ویژه کنم.

مومنی به برخی مشکلات در مسیر اجرای این مراسم اشاره کرد و گفت: از هم اکنون باید با اهتمام ویژه، برنامه ریزی های لازم جهت رفع مشکلات سال های آینده اتخاذ شود.

وی افزود: برای عبور بیش از دو میلیون زائر، سه گذر مرزی جوابگو نیست و در سال های آینده حداقل باید دو گذر مرزی فقط در استان ایلام ایجاد شود.

مومنی با اشاره به موضوع ویزای گروهی و انفرادی، گفت: در سال های آتی، قانون ویزا حتما باید مورد بازنگری قرار بگیرد تا مشکلات به حداقل ممکن برسد.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: شهرستان مهران جمعیت ۱۵ هزار نفری دارد، در حالی که ۹۰ هزار خودروی زائران در این شهرستان پارک شده است.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار مومنی در پایان ضمن تشکر از مردم مهران و ایلام در راستای خدمت رسانی به زائران اربعین، گفت: بسیاری از مردم مهران، منازل خود را جهت پارک خودرو و اسکان زائران در اختیار آنها قرار داده بودند.دیدگاهها بسته شده است.