برگزاری کنفرانس بین‌المللی آموزش و ظرفیت‌سازی آب

به گزارش عرصه، در این کنفرانس بین‌المللی که برای اولین بار در کشور و منطقه با همکاری موسسه تبادلات فرهنگی آلمان (DAAD)، دانشگاه (Duisburg-Essen) آلمان و دانشگاه (UNESCO-IHE) هلند برگزار می شود، متخصصین تراز اول آب در زمینه‌های مختلف علوم زیستی، زمین شناسی، علوم اجتماعی، مهندسی آب و کشاورزی، اقتصاد، روابط بین‌الملل، علوم حوزوی، روانشناسی و جامعه شناسی از داخل و خارج از کشور حضور دارند.

در این کنفرانس در روزهای ۱۳ الی ۱۵ آذر ماه در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد و در آن کارشناسان بین‌المللی در زمینه‌های مختلف مرتبط با آب به بحث و گفت‌وگو خواهند پرداخت. همچنین کارگاه‌های مختلفی برنامه‌ریزی شده که فرصت همفکری و تبادل نظر اعضای هیات علمی در مورد تجارب بین‌المللی در دانشگاه‌های آلمان، آمریکا و هلند با تجربیات داخلی در کشور وجود دارد.

یکی از کارگاه‌ها با موضوع بهره‌برداری پایدار از منابع آب زیرزمینی ارائه می‌شود که بخش اول آن به اصول و تجارب مدلسازی به خصوص در نواحی بیابانی با اطلاعات مشاهداتی اندک اختصاص دارد و بخش دوم آن به لزوم جلب افزایش آگاهی‌های عمومی، ارزیابی اثرات اجتماعی و دستورالعمل‌های تدوین شده در این زمینه در طرح احیا و تعادل‌بخشی آبخوان‌ها متمرکز است.

همچنین ظرفیت سازی برای مدیریت خشکسالی با بهره‌گیری از تجارب مدیر پروژه خشکسالی اتحادیه اروپا، ظرفیت‌سازی سازمانی برای تقویت حکمرانی پایدار منابع آب با تمرکز بر نقش موسسات آموزش عالی، چگونگی طراحی دوره‌های آموزشی برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار و تدوین برنامه‌های آموزش عالی، بازارهای آب و نقش آنها در رفع اختلاف، توسعه پایدار منابع آب با تمرکز بر مباحث کیفیت آب، پایش بیولوژیکی و تنوع زیستی، استفاده از مفهوم آب مجازی و رد پای آب برای افزایش آگاهی‌های عمومی و تجربیات آموزش حین خدمت برای کارشناسان بخش‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی توسط موسسه فدرال آموزش حین خدمت آلمان از دیگر محورهای کارگاهای کنفرانس بین‌المللی آب است.

به گزارش عرصه، افراد می‌توانند برای اطلاع از برنامه‌ها و نحوه حضور در این کنفرانس به تارنمای wenm.ut.ac.ir مراجعه کنند.دیدگاهها بسته شده است.