ترکان: هیچ پیشنهادی به اکبر فلاح ندادم

مجید ترکان در گفتگو با عرصه درباره اظهارات اکبر فلاح مبنی بر رد پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد جوانان، اظهار کرد: من نمی‌دانم او از کدام پیشنهاد صحبت می‌کند. هیچ پیشنهادی به فلاح ندادم اما باز هم می‌گویم در فدراسیون کشتی به روی همه باز است. ما با هم دوست و رفیقیم و هیچ دشمنی با هم نداریم اما صراحتا می‌گویم هیچ پیشنهادی به او ندادم چرا که موضع او را می‌دانستیم و خبر داشتیم که قصد همکاری در این رده را ندارد و فقط به بزرگسالان فکر می‌کند.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد ایران افزود: او مختار است هرطور که می‌خواهد این مساله را عنوان کند و صحبت‌های ضد و نقیض را در رسانهها مطرح کند. چه کسی به او پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی کشتی آزاد جوانان را داده است. او باید در این باره به صورت واضح بگوید که پیشنهاد دهنده به او چه کسی بوده است. به هر حال او از اهالی کشتی است و برای همه ما قابل احترام است و می‌تواند هر طور که دوست دارد برداشت کند.

دارنده مدال‌های طلا، نقره و برنز جهان در ادامه درباره علت طولانی شدن معرفی گزینه خود برای سرمربیگری کشتی آزاد جوانان، گفت: من از شورای فنی فرصت خواستم تا بتوانم پس از بررسی دقیق نسبت به انتخاب بهترین گزینه‌ها و معرفی آنها به شورای فنی اقدام کنم. من نمی‌خواستم فقط بر روی گزینه‌های موجود فکر کنم حتی جام شاهد نه تنها برای محک کشتی‌گیران بود بلکه محک مربیان کشتی آزاد هم بود و من به دقت عملکرد همه آنها را مورد بررسی قرار دادم تا بهترین‌ مربیان را در این جام شناسایی کنم و کسی از قلم نیفتد. فدراسیون کشتی خانه همه کشتی‌گیران و مربیان است و هر کس شرایطش با شرایط ما هماهنگ باشد می‌تواند کار کند اما برخی‌ها شرایط شان با ما یکی نیست و ما نمی‌توانیم از آنها به خاطر مشکلاتی که احتمالا به وجود می‌آید دعوت به همکاری کنیم.

ترکان با بیان اینکه مهمترین هدفش ایجاد یک زنجیره همکاری مناسب میان رده‌های مختلف تیم‌های ملی کشتی آزاد است، گفت: سعی می‌کنم بهترین همکاری و هماهنگی میان مربیان تیم‌های ملی به وجود بیاید تا استعدادها از رده‌های پایین به رده بزرگسالان برسند و ما بتوانیم شاهد به ثمر نشستن تلاش‌هایمان باشیم. ما در رده نونهالان نهالی داریم که این نهال در رده نوجوانان و جوانان شکوفا می شود و در رده بزرگسالان به بار می‌نشیند و تا چند سال می‌توانیم از مزایای آن استفاده کنیم. بسیاری از اوقات چهره‌های خوبی در رده‌های مختلف پیدا شدند اما به دلیل عدم هماهنگی مناسب بین تیم‌های ملی از صحنه کنار رفتند. برای ما مهم است که این هماهنگی به خوبی به وجود بیاید و حفظ شود.

مدیر تیم‌های ملی کشتی آزاد ایران با بیان اینکه فاکتورهای زیادی برای انتخاب گزینه اصلح مدنظر فدراسیون کشتی است، گفت: مسائل اخلاقی، فنی، مدیریتی و … از جمله فاکتورهای ماست تا نسبت به انتخاب گزینه اصلح اقدام کنیم که این مسائل در برخی پررنگ و در برخی دیگر کم‌رنگ‌تر است. ما نمی‌خواهیم عجله کنیم تا تحقیق و شناسایی ما با دقت همراه باشد. معتقدم کار درست از عهده افراد باتجربه و درست بر می‌آید. در حال حاضر به گزینه‌هایی رسیده‌ام که آن را به اعضای شورای فنی که قرار است جلسه شان تا چند روز دیگر برگزار شود معرفی می‌کنم.

ترکان درباره علت جواب منفی امیررضا خادم به همکاری با فدراسیون کشتی، گفت: او منطقی صحبت کرد چرا که به دلیل پستی که در وزارت ورزش دارد خیلی سرش شلوغ است. همین که او قول داد در اردوهای بسترسازی حتی یک روز هم که شده حاضر شود و تجربیات خود را به کشتی‌گیران نونهال انتقال دهد برای ما بسیار باارزش است. خیلی از بزرگان کشتی ایران سختشان است که در رده نونهالان کار کنند اما خادم این کار را قبول کرد و جا دارد از او تشکر کنیم.

وی درباره عملکرد ضعیف آزادکاران جوان ایران در جام شاهد و شکست سنگین مقابل روسیه، گفت: ما با تیم کامل در این رقابت‌ها حاضر نشدیم. این شکست برای ما به معنای پیروزی بود چرا که توانستیم به خوبی سطح فنی کشتی‌گیرانمان را بسنجیم. روس‌ها با تیم بسیار خوبی به این مسابقات آمدند و مقابله با آنها برای کشتی‌گیران ما به لحاظ کسب تجربه و آشنایی با توانایی هایشان بسیار ارزشمند بود.

–  دیدگاهها بسته شده است.