تقدیر از داریوش اسدزاده در یک رویداد

به گزارش عرصه به نقل از روابط عمومی چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم یاس، داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون در جشنواره بین المللی فیلم یاس تقدیر می‌شود.

داریوش اسدزاده متولد ۱۳۰۲ کرمانشاه و فارغ التحصیل از دانشکده بازرگانی و دارایی است؛ وی فعالیت هنری خود را سال ۱۳۲۴ در تئاتر تهران آغاز کرد و از طرف مرکز هنرهای ملی به جشنواره تئاتر پاریس اعزام شد.

وی بعد از مراجعت به کارگردانی تئاتر مشغول شد و در سال ۱۳۴۶ بنا به دعوت یکی از استودیوهای فیلمبرداری عازم مینالوتا آمریکا شد و در فیلم «در آمریکا اتفاق افتاد» به عنوان نویسنده و بازیگر فعالیت سینمایی خود را آغاز کرد.

اسدزاده در سال ۱۳۶۵ به وطن بازگشت و درسینما و تلویزیون ایران مشغول شد. از دیگر فعالیت‌های وی می‌توان به سمت ریاست انجمن بازیگران سینمای ایران و در سه دوره جزء اعضای داوران فیلم‌های ایرانی خانه سینما اشاره کرد.

او همچنین ریاست هیأت مدیره مؤسسه فرهنگی هنری «کیمیا» را عهده دار است. وی تاکنون در بیش از ۸۰ فیلم سینمایی همچون «۵۰ کیلو آلبالو»، «جعبه موسیقی»، «بوی کافور، عطریاس»، «دوازده صندلی»، «روز شیطان»، «بلوف»، «همسر» و… و بیش از ۶۰ سریال و فیلم تلویزیونی همچون «سمندون»، «خانه سبز»، «آژانس دوستی»، «دردسرهای عظیم۲» و… بازی کرده است. «سیری در تاریخ تئاتر ایران (قبل از اسلام تا سال ۱۳۵۷ شمسی)»، «برگ‌های خواندنی» و «از لاله زار تا شانزه لیزه» از جمله آثاری است که این هنرمند تاکنون به نگارش درآورده است.

در سومین دوره از جشنواره فیلم یاس از مجید مظفری، داوود میرباقری و کتایون ریاحی تجلیل و تقدیر شد.

چهارمین جشنواره بین المللی فیلم یاس به دبیری سید مصطفی ابطحی ۲۲تا ۲۶ آذر در استان مازندران برگزار می‌شود.

– دیدگاهها بسته شده است.