توقف مقطعی بررسی پرونده «املاک نجومی» در وزارت کشور تا تعیین تکلیف در کمیته مفاسد

به گزارش عرصه، رحمانی فضلی در نشست خبری امروز سه شنبه در پاسخ به پرسش خبرنگار عرصه درباره آخرین وضعیت بررسی پرونده املاک نجومی، گفت: پرونده واگذاری املاک در شهرداری تهران شخصا توسط معاون عمرانی وزارت کشور پیگیری شده و به فرد یا افراد دیگری واگذار نشده است. در حقیقت برخی گمانه‌زنی‌ها درخصوص اینکه این موضوع به افرادی که قبلا در شهرداری تهران مشغول به کار بوده‌اند واگذار شده که نادرست است ضمن اینکه اگر فردی قبلا در دستگاهی مشغول به کار بوده، دلیل نمی‌شود که به این دستگاه حتما تعصب داشته باشد و نتواند چنین موضوعی را پیگیری کند اما این موضوع شخصا توسط معاون عمرانی وزارت کشور پیگیری شده که هیچ‌وقت در شهرداری تهران مشغول به کار نبوده است.

وی در تشریح آخرین جزییات روند بررسی پرونده املاک در شهرداری تهران و تهیه گزارش از این موضوع گفت: پرسش‌هایی توسط وزارت کشور مطرح شده و شهرداری تهران نیز جواب‌هایی داده است. مجموع این جواب‌ها به معاونت اول ریاست جمهوی ارجاع داده شده تا در آنجا مورد بحث و بررسی قرار بگیرد.

وزیر کشور تاکید کرد: البته این موضوع در کمیته مبارزه با مفاسد نیز که معاون اول رییس جمهور در آن حضور دارند، مطرح شده و به ما اعلام شده که با توجه به بررسی این موضوع در این کمیته و اینکه در حال رسیدن به نتایج نهایی هستند، از ما تقاضا کردند فعلا بررسی این موضوع را متوقف کنیم. آنچه که مورد نظر است، بررسی این موضوع به صورت پرونده‌ایست که نتایج نهایی نیز اعلام خواهد شد.دیدگاهها بسته شده است.