حمایت نمایندگان مجلس از مطهری

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: بیانیه ای در حمایت از علی مطهری و محکومیت لغو سخنرانی وی در مشهد باامضای ۱۵۰ نماینده تهیه شده است.
به گزارش عرصه، فاطمه ذوالقدر روز سه شنبه بیان کرد: جمع آوری امضا برای این بیانیه از صبح امروز در مجلس شورای اسلامی آغاز شده و تاکنون حدود ۱۵۰ نماینده آن را امضا کرده اند.
عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان این که به احتمال زیاد امضاهای این بیانیه بیشتر خواهد شد، ادامه داد: پس از جمع آوری امضا این بیانیه در جلسه علنی امروز یا فردای مجلس قرائت می شود.
علی مطهری نایب رییس دوم مجلس شورای اسلامی بنا بود صبح یکشنبه در روز اربعین حسینی در مشهد مقدس پیرامون تحلیل واقعه کربلا سخنرانی کند که لغو شد.
مطهری در آن روز درباره لغو سخنرانی خود در مشهد به رییس جمهوری نامه نوشت.
در نامه وی خطاب به رییس جمهوری آمده است: همان طور که مستحضر هستید برنامه سخنرانی اینجانب در مشهد در روز اربعین تحت عنوان ‘تحلیل واقعه کربلا’ به دستور دادستان مشهد و به قول خودش بر اساس نامه‌ای که به او رسیده است لغو شد.
وی در این نامه افزود: امیدوارم این نامه از آقای علم الهدی امام جمعه مشهد نباشد. ارتباط این موضوع با دادستان و احیانا امام جمعه برای من روشن نیست. آن که در این موارد مسئولیت دارد استاندار و شورای تامین است که ظاهرا مسلوب الاختیارند. لطفا برای ما روشن فرمایید که حاکم در استان خراسان رضوی استاندار است یا دادستان و امام جمعه؟
نیروی انتظامی تحت فرمان استاندار است یا دادستان؟ و اساسا ورود دادستان در این گونه موارد بر چه اساسی است؟ آیا اینها با خود اندیشیده‌اند که این قانون شکنی چه تاثیری بر جوانانی که از راه دور برای شرکت در این جلسه آمده بودند خواهد داشت؟ تردید دارم که این قبیل اقدامات داعش‌گونه عالما عامدا علیه انقلاب اسلامی انجام می‌شود یا از روی سهو و نادانی؟
پس از انتشار نامه مطهری بسیاری از مسوولان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به این اقدام علیه سخنرانی وی واکنش نشان دادند و خواستار پیگیری این موضوع شدند.
رییس جمهوری نیز عصر دیروز در پاسخ به نامه علی مطهری در خصوص لغو برنامه سخنرانی وی در روز اربعین حسینی در مشهد مقدس بدنبال اقدامات دادستانی این شهر، دستوراتی را خطاب به وزرای کشور و دادگستری صادر کرد.
وی تاکید کرد تعرض به آزادی های اساسی در کهف حصین ثامن الائمه(ع) مایه شرمساری است.


دیدگاهها بسته شده است.