درخواست ناظم‌الشریعه برای آغاز زودهنگام اردوی تیم ملی فوتسال

به گزارش عرصه، تیم ملی فوتسال ایران بعد از اتمام جام جهانی به دلیل برگزاری لیگ برتر به تعطیلی رفته و قرار است در تعطیلات نیم فصل، دوباره کارش را از سر گیرد و در دو بازی تدارکاتی به مصاف روسیه، نایب قهرمان جام جهانی برود. سیدمحمد ناظم الشریعه در گفت‌وگو با عرصه درباره برنامه‌های تیم ملی در ماه‌های پیش رو، تشکیل تیم ملی امید و وضعیت قرارداد کادرفنی توضیحاتی ارائه کرد.
احتمال آغاز اردوی تیم ملی از هفته آینده
ناظم الشریعه درباره آغاز اردوهای تیم ملی پیش از بازی دوستانه با روسیه گفت: قرار است در تاریخ‌های ۱۵ و ۱۶ آذر دو بازی دوستانه با تیم ملی روسیه، نایب قهرمان جهان داشته باشیم و به همین دلیل از کمیته فوتسال درخواست کرده‌ایم تا در صورت امکان، زمینه برپایی اردو از هفته آینده را فراهم کند. اگر این اتفاق نیفتاد، اردو را بعد از بازی‌های هفته سیزدهم و در تعطیلات نیم فصل آغاز می‌کنیم.
فهرست اولیه تیم ملی ۱۳ آذر اعلام می‌شود
سرمربی تیم ملی در مورد کم و کیف فهرست تیم ملی برای بازی با روسیه توضیح داد: لیست اولیه ۲۲ نفره‌ای را بعد از مشاهده شرایط بازیکنان در لیگ اعلام خواهیم کرد. این فهرست بعد از بازی‌های هفته سیزدهم مشخص می‌شود و بازیکنان باید خود را ۱۳ آذر در کمپ تیم ملی به کادرفنی معرفی کنند. بنابراین ملی‌پوشان را سه روز قبل از بازی با روسیه در اختیار خواهیم گرفت. روز نخست را به ریکاوری و دو روز بعدی را به مرور کارهای فنی می‌پردازیم. چهار دروازه‌بان و هجده بازیکن در این فهرست خواهند بود اما برای بازی با روسیه شانزده نفر نهایی را انتخاب خواهیم کرد. در مورد دروزاه‌بان‌ها همچنان سیستم چرخشی ادامه خواهد داشت چرا که ما در بازی‌های دوستانه به دنبال استفاده از ترکیب اصلی نیستیم و می‌خواهیم همه بازیکنان را محک بزنیم. همیشه هم چنین وضعیتی وجود داشته و ما در جام ملت‌های آسیا هم این کار را کردیم. در مجموع سعی می‌کنیم از بازیکنان جوان استفاده کنیم اما اینکه گفته می‌شود بیست درصد ترکیب تیم ملی تغییر خواهد کرد معلوم نیست. قطعا محمد کشاورز دعوت نخواهد شد چون از تیم ملی خداحافظی کرده است. اما درباره بقیه بازیکنان نمی‌توان نظر داد و باید با توجه به وضعیت آن‌ها در بازی‌های لیگ، صحبت کنیم.
برگزاری بازی با اوکراین در دل لیگ
وی همچنین درباره برنامه تیم ملی بعد از بازی با روسیه تصریح کرد: با تیم ملی اوکراین نامه نگاری هایی شده و قرار است در فیفا دی تعیین شده در بهمن ماه دو بازی با این تیم انجام دهیم. تیم ملی امید هم دو بازی با امیدهای اوکراین انجام می دهد. این بازی در تعطیلات لیگ نخواهد بود و مجبوریم بازی یکی از هفته‌ها را یک روز جابجا کنیم تا این بازی برگزار شود. به هر حال باشگاه‌ها هم خودشان در جریان این موضوع هستند و مخالفت نمی‌کنند. ما نیز تمام سعی خودمان را می‌کنیم تا مشکلی برای باشگاه ها پیش نیاید چرا که در زمان برگزاری بازی با اوکراین، در روزهای پرفشار لیگ خواهیم بود و در نظر نداریم اردویی برای بازی برپا کنیم. بنابراین با دو، سه روز تمرین، به مصاف اوکراین می‌رویم و این بازی بین دو هفته لیگ برگزار می‌شود.
تمرکز اصلی ما روی تیم ملی امید است
ناظم الشریعه در پاسخ به این پرسش که آیا درخواست او برای برگزاری بازی دوستانه با تیم‌های برزیل، اسپانیا، ایتالیا، آرژانتین و پرتغال از سوی کمیته فوتسال مورد پیگیری قرار گرفته است یا نه، گفت: می‌دانم که بخش بین‌الملل نامه‌نگاری‌هایش را انجام داده اما نمی‌دانم نتیجه‌ای داشته است یا نه. ما در حال حاضر تمام تمرکزمان را روی تیم ملی امید گذاشته‌ایم چرا که اگر این تیم در مسابقات آسیایی اردیبهشت سال آینده قهرمان یا نایب قهرمان نشود، بازی‌های المپیک را از دست می‌دهیم. با تیم ملی امید فرانسه هم توافق شده تا در فروردین ۱۳۹۶ بازی تدارکاتی با آنها داشته باشیم اما تاریخ آن نهایی نشده است. این بازی قطعا در هفته سوم فروردین برگزار خواهد شد.
تیم ملی امید ایران واقعا امید است!

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران که در تیم ملی امید به علی صانعی مشاوره می‌دهد، در مورد برگزاری مرحله نهایی اردوی استعدادیابی این تیم بیان کرد: قرار است حدود ۲۰۰ بازیکن در چند مرحله از اردو مورد بررسی قرار گیرند و در نهایت حدود ۳۰ بازیکن پیش از بازی روسیه معرفی خواهند شد. تمام سعی ما این است تا فهرست اولیه تیم ملی امید پیش از بازی با روسیه مشخص شود چرا که حیف است این تیم بازی به این مهمی را از دست بدهد. اگر این اتفاق بیفتد، شانزده بازیکن نهایی را برای بازی با روسیه معرفی خواهیم کرد. علی صانعی به شدت پیگیر کارهای این تیم است و من هم هفته گذشته در اردوی آنها حضور پیدا کردم. فکر می‌کنم تیم خوبی برای نسل های آینده فوتسال ایران ساخته می‌شود. این تیم به معنای واقعی، تیم ملی امید است و سن بازیکنان را با توجه به قوانین و مسابقات پیش رو تنظیم کرده ایم.
امضای قرارداد بعد از بازی با روسیه
ناظم الشریعه در پایان در پاسخ به این پرسش که چرا قراردادش با وجود برگزاری چندین جلسه با کمیته فوتسال هنوز به امضا نرسیده است، به عرصه گفت: ما برنامه خودمان را داده ایم و با کلیات آن موافقت شده است. امیدوارم قرارداد هم بعد از بازی با روسیه امضا شود. یک سری جزئیات مانده که باید درباره اش به توافق برسیم. بنده در برنامه‌ام به ایجاد آکادمی فوتسال اشاره کرده‌ام که خوشبختانه در حال احداث است. همچنین تدارک بهتری را از کمیته فوتسال خواسته‌ایم و می‌خواهیم شخصیت تیم ملی ایران مانند تیم سوم جهان باشد. موضوع اضافه شدن آنالیزور هم از جمله جزئیاتی است که هنوز توافق نکرده‌ایم.دیدگاهها بسته شده است.