سرمربی تیم ملی هندبال بانوان: با تغییر و تحول دچار عقب‌افتادگی می‌شویم

مرضیه یوسف در گفت‌وگو با عرصه، در مورد آخرین وضعیت آمادگی بازیکنان تیم ملی اظهار کرد: تاکنون پنج اردو را پشت سر گذاشته‌ایم. در قسمت آمادگی تیمی به نتایج خوبی رسیده‌ و اکنون باید در بخش تخصصی بیشتر کار کنیم. دفاع‌های یار به یار و تهاجمی را باید تقویت کنیم و باید با بازیکنان در تاکتیک‌های فردی و پست‌ها بیشتر کار کنیم. در حال حاضر به آمادگی نسبی دست یافته‌ایم و امیدوارم در آینده بهتر نیز شویم.

یوسف خاطرنشان‌ کرد: اکنون مسابقات لیگ در حال برگزاری است و بنابراین بچه‌ها به آمادگی بهتری خواهند رسید. ما هم با برنامه‌های خود همراه با برنامه‌های لیگ پیش خواهیم رفت. امیدوارم این اردوها تداوم داشته باشد و برای اعزام آماده تر باشیم.

او به اردوهای تدارکاتی برای تیم ملی بانوان اشاره کرد و گفت: برای اردوهای تدارکاتی برنامه‌ریزی شده بود اما با تغییر و تحولاتی که اکنون در فدراسیون اتفاق افتاده است باید ببینیم فدراسیون چه خواهد کرد. قرار بود در دی‌ماه بازی‌های تدارکاتی را با کشورهای اروپایی همچون صربستان یا مجارستان داشته باشیم. اما معلوم نیست برنامه‌ها انجام خواهد شد یا خیر!

سرمربی تیم ملی هندبال در خصوص تیم شهرداری سنندج که به تازگی از لیگ برتر کنار رفته است، خاطر نشان کرد: شهرداری استان کردستان به تیم شهردای سنندج  لطف نکرد و تا ساعت آخر اعلام نکرد که حمایتی نخواهد کرد. بعد از برگشت تیم از مسابقات جام باشگاه‌ها این اتفاق افتاد و اعضای تیم منتظرند ببینند می‌توانند اسپانسر پیدا کنند تا در فصل دوم لیگ برتر به سایر تیم‌ها بپیوندند.

وی با بیان اینکه ملی‌پوشان تیم شهرداری سنندج برای حفظ آمادگی‌، خود باید خود تمرین کنند، افزود: این بازیکنان باید خود تمرین کنند. ما به آن‌ها برنامه تمرینی دادیم اما مسلماً زمانی که سایر ملی‌پوشان در لیگ رقابت‌ می‌کنند و آن ها بیرون از لیگ هستند، افت خواهند کرد. امیدوارم با توجه به برنامه‌های بدنسازی که به آن‌ها داده شده ادامه دهند، تمرین داشته باشند و زیاد ضربه نبینند. آن‌ها در تکاپو هستند و با چند تیم صحبت کرده‌اند تا جذب تیم‌های دیگر شوند. اگر این اتفاق نیز حاصل شود بسیار خوب است.

او زمان اردوی بعدی تیم ملی را اول آذرماه اعلام کرد و گفت: ما تاریخ اردوی بعدی را اول آذرماه تعیین‌ کردیم و باید ببینیم اجرا می‌شود یا خیر.

او تغییر و تحولات فدراسیون را سبب نابسامانی‌هایی دانست و اضافه کرد: نابسامانی‌هایی پیش آمده است که همه‌ی این‌ها به تغییر وتحولاتی که در فدراسیون ایجاد شده، برمی‌گردد. متاسفانه از ۱۳۹۳ تا کنون دچار دوگانگی و عقب‌افتادگی‌هایی به دلیل تغییر مسئولان فدراسیون هستیم اما با همه‌ی این مشکلات ما برنامه‌های خود را اجرا می‌کنیم تا ببینیم چه پیش خواهد آمد.

یوسف معتقد است که  برگزاری لیگ هر دو هفته یک‌بار سبب برگزاری بیشتر اردوها برای ملی‌پوشان خواهد بود. او در این باره گفت: ما درخواست کردیم تا مسابقات لیگ‌ هر دو هفته یکبار برگزار شود و ما بتوانیم در هر ماه دو اردو داشته باشیم. باید ببینیم در جلسات آتی نایب رییس بانوان می تواند سایر باشگاه ها را مجاب کند  تا این اتفاق حاصل شود؟ ما در رقابت‌های آسیایی دوره قبل نیز همین‌کار را انجام دادیم و اولویت را به تیم ملی دادیم. مسابقات لیگ هر دو هفته یکبار برگزار می‌شد، تا بتوانیم اردوهای بیشتری داشته باشیم. اکنون نیز با این کار قطعاً تیم ملی به آمادگی بیشتری خواهد رسید.

به گزارش عرصه، بانوانِ ملی‌پوش ایران خود را برای حضور در شانزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی آسیا که اسفندماه سال جاری در کشور کره جنوبی برگزار می‌شود، مهیا می‌کنند.دیدگاهها بسته شده است.