سریع‌ترین خودروی برقی جهان را ببینید+فیلم

به گزارش عرصه و به نقل از گیزمگ، خودروی NIO EP9 گروه NextEV از سیستم انتقال قدرت مسابقات فرمولا الکتریک (فرمول (E بهره برده است.

شرکت NextEV از آغاز سری‌های مسابقات فرمول E در سال ۲۰۱۴ در چین حضور داشت که منجر به قهرمانی نلسون پیکت جونیور در این رقابت شد.

این شرکت در مسابقات اتومبیلرانی موفقیت‌هایی داشته، اما هیچگاه یک خودروی مسابقه نساخته بود؛ اما راه‌اندازی زیرنام تجاری NIO و خودروی EP9 نشانگر تمایل این شرکت برای تغییر است.

آزمون‌های سخت‌تری از حرکت در مسیر مسابقه افسانه‌ای نوربرگرینگ برای آزمایش دینامیک خودرو وجود دارد، اما شرکت NextEV مدعی است که ابرخودروی آن می‌تواند مسیر اتومبیلرانی Nordschelife این مجموعه را در زمان ۷:۰۵٫۱۲ طی کند وسریع‌ترین خودروی برقی جهان باشد که این مسیر را کامل کرده است.

این سرعت نه تنها برای یک خودروی برقی رکوردشکن محسوب می‌شود، بلکه حتی از خودروی نیسمو GT-R نیسان و دوج وایپر ای‌سی‌آر سریعتر است.

قدرت این خودرو از چهار موتور برقی داخلی تامین می‌شود که هر کدام از گیربکس مخصوص خود برخوردار است. شرکت NextEV مدعی شده که این سیستم در ۷٫۱ ثانیه دقیقا ۱۰۰۰ کیلووات نیرو برای رسیدن به سرعت ۲۰۰ کیلومتر در ساعت تولید می‌کند و خودرو را به سرعت ۳۱۳ کیلومتر در ساعت می‌رساند.

خودروی برقی NIO EP9 همچنین از یک سیستم باتری قابل تعویض استفاده می‌کند که می‌تواند نیروی خودرو را تا ۴۷۲ کیلومتر برای ۴۵ دقیقه تامین کند.

این خودرو همچنین دارای فرمان چندمنظور و نمایشگر خوانش دیجیتال بزرگ و واضح است.دیدگاهها بسته شده است.