سهم فرهنگیان در برنامه ششم توسعه به خوبی لحاظ شده است

‌به گزارش عرصه، محمد خدابخشی در بازدیدی که به همراه مدیرکل آموزش و پرورش استان و جمعی از نیروهای ستادی از مدارس داشت، بر نقش و جایگاه رفیع معلمان در توسعه و پیشرفت جامعه تاکید کرد و افزود: در برنامه ششم توسعه، سهم فرهنگیان و آموزش و پرورش به خوبی لحاظ شده است.

وی تبعیض در پرداخت حقوق و مزایا را مهمترین دغدغه معلمان برشمرد و اضافه کرد: در قانون جدید دولت موظف شده تا با راه‎اندازی سامانه‎ای تمام پرداخت‎ها، اعم از نقدی و غیرنقدی به کارکنان دولت را با احتساب ریالی کاملاً شفاف‎سازی کند. 

خدابخشی خاطرنشان کرد: در مصوبه جدید مجلس به صراحت اعلام شده که اختلاف پرداخت‎ها در دستگاه‎های اجرایی نباید بیشتر از ۲۰ درصد باشد و این تفاوت پرداخت شامل نیروهای رسمی، قراردادی، شاغل، بازنسشته و مستمری‎بگیر می‎شود.

سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم اجرای این قانون را از ابتدای سال ۹۶ اعلام کرد و ادامه داد: فرهنگیان حق بزرگی بر جامعه دارند و نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم با نگاه مثبت به مشکلات فرهنگیان رسیدگی خواهند کرد. 

وی در ادامه صحبت‎هایش گفت: آموزش و پرورش شهرستان الیگودرز علی‎رغم تمام موانع و مشکلات در بحث آموزش جایگاه خوبی در سطح  کشور دارد و انتظار می‎رود که در تخصیص اعتبارات هم این شهر به نحو شایسته‎ای دیده شود.

خدابخشی در ادامه جذب فارغ‎التحصیلان بومی و ایجاد رشته‎های جدید را متناسب با نیاز جامعه و بازار کار از مطالبات مردم این شهر برشمرد و بیان کرد: باید تلاش شود تا محرومیت‎‎ها به نحو شایسته‎ای مرتفع شوند. 

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی در پایان سخنان خود راه‎اندازی و تاسیس درمانگاه فرهنگیان را خواست فرهنگیان این شهرستان برشمرد و گفت: با رایزنی‎هایی که با وزارت بهداشت انجام شده، انتظار می‎رود آموزش و پرورش بستر مناسب را برای انجام این کار فراهم کند.دیدگاهها بسته شده است.