شرایط دریافت تسهیلات ۱۵ میلیون ریالی عتبات برای ودیعه‌گذاران عمره

به گزارش عرصه، سازمان حج و زیارت که اواخر مهرماه نحوه‌ی دریافت تسهیلات سفر عتبات برای ودیعه‌گذاران عمره در “بانک ملت” را اعلام کرده بود، اکنون با صدور اطلاعیه‌ی دیگری شرایط دریافت تسهیلات ۱۵ میلیون ریالی را برای ودیعه‌گذاران عمره در بانک عامل دیگر، به این ترتیب شرح داده است:

«به اطلاع کلیه متقاضیان سفر زیارتی عتبات عالیات که داری قبوض ودیعه‌گذاری عمره بانک ملی بوده و هنوز ودیعه‌ی آنان در بانک باقی مانده است، می‌رساند که این افراد می‌توانند پس از طی مراحل لازم از تسهیلات سفر به عتبات عالیات تا سقف ۱۵ میلیون ریال بهره‌مند شوند.

شرایط دریافت این تسهیلات:

۱- افرادی که دارای قبوض ودیعه‌گذاری عمره مربوط به سال‌های ۱۳۸۵ و قبل از آن بوده (که نسبت به تبدیل قبوض ودیعه‌گذاری خود به قبض های جدید اقدام نکرده‌اند) و همچنین افرادی که در سال ۱۳۹۰ در شعب بانک ملی برای سفر عمره مفرده ودیعه‌گذاری کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه جامع عتبات عالیات به نشانی https://atabat.org.ir و یا دفاتر خدمات زیارتی تحت نظر سازمان حج و زیارت، درخواست خود را برای دریافت تسهیلات فوق را اعلام کنند.

۲-  متقاضیان دریافت این تسهیلات، در صورت نداشتن نام کاربری در سامانه جامع عتبات، می‌توانند با مراجعه به این سامانه به نشانی atabat.org.ir در ابتدا به عنوان کاربر جدید ثبت نام کرده و از ظرفیت‌های خالی کاروان‌های عتبات عالیات مطلع شوند و در تکمیل مراحل ثبت نام خود در کاروان‌ها، گزینه تمایل به بهره‌مندی از تسهیلات را انتخاب و شماره ثبت نام سند عمره‌ی خود را وارد کرده و پس از طی مراحل لازم از این تسهیلات بهره مند شوند.

۳- متقاضیان دریافت این تسهیلات، پس از درج شماره ثبت نامی عمره در سامانه جامع عتبات عالیات، باید با همراه داشتن مدارک شناسایی و کارت ثبت نام عمره به یکی از شعب بانک ملی مراجعه و تقاضای دریافت این تسهیلات را اعلام کنند تا کاربر شعبه بانک اقدام به صدور معرفی نامه کند.

۴- مبلغ تسهیلات اعطایی به ازاء هر فرد دارای سند ودیعه عمره در بانک ملی، معادل صد در صد موجودی حساب سپرده  بلند مدت و کوتاه مدت عمره و حداکثر تا سقف ۱۵ میلیون ریال است که پس از اعطای تسهیلات این مبلغ در حساب ودیعه گذاران مسدود می‌شود.

۵– تمام فرآیند اعطای تسهیلات در بانک، همانند دیگر تسهیلات بانکی است که استعلام از بانک مرکزی و عدم بدهکاری و … مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورت عدم وجود مشکل به متقاضیان تسهیلات اعطا می‌شود و با توجه به ضمانت حساب عمره مفرده زائر، نیازی به معرفی ضامن نیست.

۶- پس از طی مراحل اعطای تسهیلات، مابه‌التفاوت هزینه سفر از زائر اخذ و به همراه مبلغ تسهیلات به صورت یکباره به حساب تجمیع وجوه عتبات نزد بانک ملی واریز شده و زائر می‌تواند مابقی مراحل ثبت نام خود را دنبال کند.

۷-حساب ودیعه عمره متقاضیان دریافت تسهیلات در بانک تا زمانی که تمامی اقساط تسهیلات خود را پرداخت نکرده و تسویه نکنند، مسدود بوده و امکان اعزام و یا انتقال آن وجود نخواهد داشت.

۸- در صورت بهره‌مندی متقاضیان سفر زیارتی عتبات از تسهیلات وام ۱۵ میلیون ریالی، اولویت آنان برای عزیمت به سفر زیارتی عمره مفرده حفظ خواهد شد و پس از تسویه حساب اقساط تسهیلات، در صورت از سرگیری سفرهای عمره مفرده این عزیزان می‌توانند به این سفر معنوی اعزام شوند.دیدگاهها بسته شده است.