شکایت جیووا از فدراسیون فوتبال به جریان افتاد/ درخشان نماینده ایران

به گزارش عرصه، رییس فدراسیون فوتبال چندی پیش از آغاز مزایده و مذاکره برای انتخاب اسپانسر جدید برای البسه تیم‌های ملی فوتبال ایران خبر داد و گفت: برای سال آینده تیم ملی دیگر اقدام به خرید البسه تیم ملی نمی‌کند.

این موضوع در حالی است که فدراسیون در حال حاضر قراردادی را با شرکت البسه ورزشی جیووا ایتالیا دارد و به جز تیم ملی بزرگسالان که از البسه خریداری شده از آدیداس استفاده می‌کند، سایر رده‌های ملی مانند فوتسال و فوتبال ساحلی از پوشاک شرکت ایتالیایی بهره می‌برند.

از طرفی استفاده فدراسیون فوتبال از پوشاک آدیداس برای تیم ملی بزرگسالان با وجود قرارداد با جیووا، به یک مناقشه بین دو طرف تبدیل شده است. از یک طرف جیووا فدراسیون فوتبال را متهم به تخطی از بندهای این قرارداد و پرداخت جریمه مالی سنگین می‌کند و از سوی دیگر تاج و همکارانش در فدراسیون، خودشان را مبرا از تخلف می‌دانند و به اتهام زدن نسبت به جیووا می‌پردازند.

با این وجود، طبق اعلام نمایندگان شرکت ایتالیایی، شکایت آنها در دادگاه سوییس از فدراسیون فوتبال به جریان افتاد و هر دو طرف مدارک و مستندات خود را ارائه کرده‌اند، اما هنوز دادگاه به مرحله دادرسی نرسیده است.

علی‌رغم به جریان افتادن شکایت، فدراسیون فوتبال حمید درخشان، رییس فعلی فدراسیون جودو و رییس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال را که در دوره او قرارداد با جیووا منعقد شده را مامور حل و فصل این مشکل کرده است.

نکته قابل ذکر درباره جیووا این است که مسوولان این شرکت در ازای پوشیدن البسه این شرکت توسط همه رده‌های سنی و به ویژه تیم ملی بزرگسالان حاضر به باز پس گرفتن شکایت است، اما باید دید که آیا تیم ملی بزرگسالان بار دیگر از این البسه استفاده می‌کند و یا دو طرف کماکان به مناقشه خود ادامه خواهند داد.دیدگاهها بسته شده است.