مازینیو: نیمار مثل روماریوی سال ۹۴ است

به گزارش عرصه، مازینیو که پدر تیاگو آلکانترا و رافینیا است، در جام جهانی ۱۹۹۴ برای تیم ملی برزیل به میدان رفت. دیدار نهایی جام جهانی ۱۹۹۴، سی و پنجمین و آخرین حضور مازینیو در تیم ملی برزیل بود.

او در گفت و گو با گلوبو گفت: نیمار اکنون در تیم ملی وضعیتی دارد که روماریو در سال ۹۴ داشت. در جام جهانی ۹۰ عملکرد ضعیفی داشتیم و همه انتظار داشتند این عملکرد بد را در جام جهانی جبران کنیم. به همین خاطر فشار زیادی روی ما بود. با این حال مشکلات داخلی زیادی که در تیم ما وجود داشت، باعث شده بود حتی خودمان هم انتظار زیادی از خودمان نداشته باشیم و منتظر مشکلات دیگر بودیم. با این حال رهبری روماریو در تیم ما فوق العاده بود و ما را به آرزوی بزرگی رساند که توانستیم قهرمان شویم. روماریو را از سال ۸۳ می‌شناختم. برای اولین بار بود که او را یک مرد واقعی می دیدم. همیشه این اخبار را می شنیدم که روماریو بازیکن مغروری است و دوست ندارد تمرین کند ولی او اولین کسی بود که به تمرینات تیم می آمد و سخت تمرین می کرد. در واقع تیم ما با اتکا به روماریو توانست به عنوان قهرمانی برسد. او یک تنه ما را به افتخار بزرگی رساند. اکنون نیز در تیم ملی برزیل همین شرایط است. نیمار به تنهایی ستاره تاثیرگذار تیم محسوب می شود. او می تواند کاری که روماریو در سال ۹۴ کرد را بار دیگر تکرار کند. 

مازینیو ادامه داد: از نظر من نیمار بزرگترین استعداد فوتبالی جهان و برزیل است.خیلی خوشحال هستیم که او برزیلی است و در تیم ملی هم بازی می‌کند. البته اکنون ستاره دیگری هم در تیم ملی ظاهر شده و آن فیلیپه کوتینیو است. امیدوارم اسم های زیادی در جام جهانی در روسیه باشند و ستاره های جدیدی در تیم ملی متولد شوند. نیمار بازیکنی نیست که از چیزی بترسد. او بازیکن جسوری است و این خیلی می تواند به تیم ملی برزیل کمک کند. 

بازیکن سابق فیورنتینا، سلتاویگو و والنسیا، جزئی از یک خوشحالی معروف در فوتبال بود. وقتی به‌به‌تو توانست اد د گوی، دروازه‌بان تیم ملی فوتبال هلند را جا بگذارد و دروازه او را باز کند، برزیل برابر هلند دو بر صفر پیش افتاد. او بعد از آن به همراه روماریو و به‌به‌تو خوشحالی تکان دادن فرزند را نشان داد.  ماتئوس، فرزند به‌به‌تو دو روز قبل به دنیا آمده بود و به این دلیل یکی از صحنه های تاریخی جام جهانی خلق شد. ماتئوس اکنون برای باشگاه استوریل بازی می کند.دیدگاهها بسته شده است.