مزین شدن ۶۰۰ کوچه شهر قزوین به نام شهدا ‌

‌به گزارش عرصه، داریوش قاسمی در جلسه هماهنگی کنگره شهیده رقیه رضایی و ساخت یادمان بانوان شهید که در دفتر مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین برگزار شد، با تأکید بر اینکه همه اقشار جامعه مدیون شهدا هستند اظهار کرد: باید اقدامات اساسی به‌منظور پاسداشت ایثارگری‌ها و رشادت‌های آن‌ها در سطح جامعه انجام شود.

وی با اشاره به تعامل مطلوب شهرداری قزوین با بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: با همکاری و هماهنگی صورت گرفته میان این دو نهاد، اقدامات خوبی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام‌شده است که نصب تابلوهای تصاویر شهدا در سطح خیابان‌های شهر قزوین از جمله آن‌ها به شمار می‌رود. 

قاسمی به ساخت یادمان بانوان شهید اشاره کرد و افزود: در احداث این یادمان، باید برنامه‌ریزی دقیقی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و شهرداری قزوین صورت بگیرد تا این موضوع، با کمترین مشکل و در سریع‌ترین زمان انجام شود و  سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در انجام کارهای فرهنگی و ارزشی با موضوع ایثار و شهادت، آماده هرگونه همکاری با بنیاد شهید و امور ایثارگران است و از انجام هر کاری کوتاهی نخواهد کرد.

وی با اعلام آمادگی در نصب تابلوهای تصاویر شهدا در مناطق منفصل شهر قزوین مانند چوبیندر، خیرآباد و نجف‌آباد شهدا به‌منظور زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره‌ی شهیدان اعلام کرد: اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین اسامی شهدای این مناطق را به ما بدهد این تابلوها نیز نصب می‌شود.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری قزوین در پایان به نام‌گذاری ۶۰۰ کوچه به نام شهید در شهر قزوین اشاره و خاطرنشان کرد: اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران، اسامی شهیدان را به سازمان زیباسازی شهرداری قزوین ارائه کند، این آمادگی در شهرداری قزوین وجود دارد تا کوچه‌های مناطق تازه تفکیک‌شده شهر قزوین را به نام شهدا نام‌گذاری کند.دیدگاهها بسته شده است.