پیشگامان فروش در طرح پاییزه کتاب

به گزارش عرصه به نقل از روابط عمومی خانه کتاب، با گذشت کمتر از  ۱۰ روز از اجرای طرح پاییزه کتاب در ۶۶۸ کتابفروشی سراسر کشور، ۲۳۱ هزار و ۴۳۰ نسخه کتاب از سوی ۸۵ هزار و ۹۹۲ نفر خریداری شده است.

نکته قابل توجه در روزهای گذشته و همزمان با برپایی این طرح، پیشگامی کتابفروشی‌های شهرستان‌ها و رقابت آنها با کتابفروشی‌های پایتخت بوده است. در این طرح، استان تهران با ۱۱۷ کتابفروشی و ۴۴۵۲۱ هزار نسخه کتاب توانست رتبه اول پرفروش‏ترین استان‏ها بر اساس کتاب را به خود اختصاص دهد. همچنین استان خراسان رضوی با مشارکت ۶۱ کتابفروشی و فروش بیش از ۳۰۳۷۴ هزار کتاب، رتبه دوم طرح پاییزه کتاب را از آن خود کرد. استان خوزستان نیز با ۲۰ کتابفروشی فعال خود و با ۲۳۲۶۸ هزار نسخه کتاب در این فهرست قرار دارد.

کتابفروشی«رشد» از اهواز، کتابفروشی «فرازمند» رشت و کتابفروشی‏ «شهر کتاب» از مشهد به ترتیب  با ۱۱۸۹۸ ، ۱۰۴۳۴ و ۸۳۱۰  نسخه کتاب در صدر پرفروش‏ترین کتابفروشی‌های طرح «پاییزه کتاب» بر اساس کتاب قرار گرفته‌اند.

تاکنون کتاب‌های پرفروش این طرح آثاری همچون «من پیش از تو» نوشته جوجو مویز، «یک بعلاوه یک» نوشته جوجو مویز و «پس از تو» نوشته جوجو مویز هر سه با ترجمه مریم مفتاحی از انتشارت آموت، «ملت عشق» نوشته الیف شافاک با ترجمه ارسلان فصیحی – انتشارات ققنوس، «بیشعوری» نوشته خاویر کرمنت با ترجمه محمود فرجامی – انتشارات تیسا، «جزء از کل»  نوشته استیوتولتز ترجمه پیمان خاکسار، «بهترین شکل ممکن» مصطفی مستور و «هنر شفاف اندیشیدن» نوشته رالف دوبلی و ترجمه عادل فردوسی‏‌پور، بهزاد توکلی و علی شهروز هر سه از انتشارات چشمه در صدر پرفروش‏ترین کتاب‏ها در طرح پاییزه کتاب هستند.

بر اساس این خبر، طرح پاییزه کتاب بعد از طرح‌های کتابفروشی به وسعت ایران، عیدانه کتاب و تابستانه کتاب، چهارمین گام در راستای توجه وزارت ارشاد به اعطای یارانه کتاب از طریق کتابفروشی‌هاست. این طرح از ۲۴ آبان‌ماه تا ۲۴ آذرماه در کتابفروشی‌های عضو این طرح اجرا می‌شود.دیدگاهها بسته شده است.