یادواره ۵۰۵ شهید چالوس برگزار می‌شود

به گزارش عرصه،محمدناصر زندی فرماندار چالوس  در حاشیه جلسه برگزاری یادواره شهدای شهرستان چالوس گفت:سالانه برخی از روستاها و شهرها و دهستان‌ها یادواره شهدا برگزار می‌کنند، اما ممکن است که همه روستاها و شهرها توانایی برگزاری یادواره شهدا را نداشته باشند و خانواده‌های شهدا این انتظار را دارند که سالی یک‌بار یادواره جمعی برگزار شود.

زندی اظهار کرد:  یادبود دائمی از تمثال شهدا در سه شهر چالوس، مرزن آباد و هچیرود و یک تابلو ماندگار برای هر پنج شهید تا پایان آذر در داخل و بلوارهای سطح شهر نصب خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری هم زمان یادواره ۵۰۵ شهید شهرستان و سرداران شهید، شهدای امنیت و دفاع از حرم، خاطرنشان کرد: کشورهایی هستند که دنباله‌رو اعتقادات دینی و مذهبی نیستند اما برای کسانی‌که برای کشور و میهن‌شان تلاش کردند و جان فشانی کردند برنامه‌های خاصی با ادای احترام ویژه دارند مثلا پس از گذشت سال‌ها از جنگ جهانی دوم، یاد و خاطره سربازان خود را گرامی می‌دارند. برای ما که کشوری دینی و اعتقادی هستیم، دفاع از کشور علاوه بر وظیفه ملی، وظیفه دینی ما به شمار می‌آید و برای رضای خدا این اقدامات انجام می شود. جوانان ما  در دفاع مقدس جانفشانی‌هایی را انجام دادند بنابراین وظیفه ملی و مذهبی ما این است که هر روز به یاد شهدا باشیم و با آرمان‌های آنها تجدید عهد کرده و راه آنها را ادامه دهیم. اگر هر روز از شهدا تکریم شود بازهم کم است. این یادآوری برای خود ما ضروری است زیرا شهدا خود آمرزیده شده‌اند و نیازی به این تکریم ندارند.

–                  دیدگاهها بسته شده است.