احتمال لغو ویزای سفر اربعین از سال آینده


فرمانده مرزبانی ناجا با اعلام اینکه به دلیل حجم جمعیت و جداسازی افراد فاقد ویزا کنترل در مرزها کار سختی است، افزود: احتمال لغو ویزای سفر اربعین وجود دارد.

به گزارش عرصه، سردار قاسم رضایی گفت: کنترل این حجم جمعیت و جداسازی افراد فاقد مدارک قانونی از جمله ویزا و گذرنامه کار سختی است که توان زیادی از پلیس و مرزبانی می گیرد.

وی تاکید کرد: در صورت تکرار چنین شرایطی ما دیگر قادر به کنترل حجم انبوه زائران با این امکانات نیستیم.

سردار رضایی با اشاره به اینکه اگر مساله روادید درست مدیریت نشود، خطرناک و خسارت زا است افزود: ازدحام جمعیت امروز مدیریت شد ولی برای سال های بعد باید دولتمردان مساله روادید را به عنوان گره اصلی تسهیل در تردد زائران به ویژه در ایام اربعین حل کنند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اعلام اینکه خوشبختانه اربعین امسال یکی از امن‌ترین مراسم پیاده روی اربعین در طول سال های گذشته اعلام شده است، افزود: سرعت عمل و کنترل روادید در سمت عراق و ایران اکنون تقویت شده و با سرعت بیشتری انجام می شود. ضمن اینکه در طرف عراق هم اتوبوس های بیشتری برای انتقال زائران به سمت کوت و نجف فراهم شده است.

وی با اعلام اینکه نیروی انتظامی و پلیس مرزبانی و یگان ویژه تمام توان خود را برای هر چه باشکوه تر برگزار کردن مراسم اربعین امسال به کار بستند، افزود: از مردم که با کمال نظم  همراه پلیس بودند کمال تشکر را داریم.دیدگاهها بسته شده است.