استان کرمان میزبان ۱۰ شهید گمنام می‌شود

به گزارش عرصه منطقه کویر، “محمدمهدی ابوالحسنی” اظهار کرد: با احتساب این ۱۰ شهید، تعداد شهدای گمنام تدفین شده در استان کرمان به ۲۰۰ نفر می‌رسد که در ۶۱ مکان تدفین شده‌اند. از این ۱۰ شهید  سه شهید در ماهان، سه شهید در زهکلوت شهرستان رودبار جنوب، دو شهید در اندوهجرد و دو شهید در شهر نگار تشییه و به خاک سپرده خواهند شد.

ابوالحسنی با اشاره به سن، محل شهادت و تاریخ شهادت این ۱۰ شهید، گفت: یکی از شهدایی که در نگار دفن می‌شود، ۱۷ ساله بوده که در عملیات والفجر، در منطقه فکه و در دوم فروردین ۱۳۶۲  و شهید دیگر ۲۶ ساله بوده که در عملیات خیبر، در جزیره مجنون و سوم اسفند ۱۳۶۲ به شهادت رسیده است. یکی از شهدای گمنامی که در زهکلوت رودبار به خاک سپرده خواهد شد، در عملیات والفجر ۱ در منطقه فکه و ۲۱ فروردین ۱۳۶۲ در سن ۱۷ سالگی و شهید دیگر در عملیات والفجر ۸ در منطقه فاو بیستم بهمن سال ۱۳۶۴ در سن ۲۹ سالگی به شهادت رسیده‌اند. همچنین شهید ۱۷ ساله‌ای که در عملیات خیبر در جزیره مجنون در سوم اسفند ۱۳۶۲ به شهادت رسیده، در زهکلوت به خاک سپرده می‌شود.

وی افزود: شهید ۲۲ ساله‌ای که سوم دی‌ماه سال ۱۳۶۵در عملیات کربلای ۴ در ام‌الرصاص به شهادت رسیده، قهرمان ۱۸ ساله‌ای که سوم اسفند ماه ۱۳۶۲ در جزیره مجنون در عملیات خیبر شهید شده و شهید گمنام دیگری که در سن ۲۴ سالگی در عملیات والفجر۱ در فکه و ۲۱ فروردین ۱۳۶۲ به شهادت رسیده، در شهر ماهان تدفین خواهند شد.

ابوالحسنی ادامه داد: شهید گمنام ۳۲ ساله‌ای که در عملیات خیبر در جزیره مجنون و سوم اسفند ۱۳۶۲ و شهید ۱۹ ساله‌ای که ۲۱ فروردین ۱۳۶۲ در عملیات والفجر۱ در منطقه فکه به شهادت رسیده‌اند، در اندوهجرد از توابع بخش شهداد شهرستان کرمان به خاک سپرده خواهند شد.

وی در ادامه بیان کرد: این شهدا روز شنبه ۶ آذرماه در ساعت ۹:۳۰ دقیقه در فرودگاه کرمان مورد استقبال مسئولان قرار خواهند گرفت و از آنجا در خیابان‌های اصلی به سمت حسینیه ثارالله حرکت داده شده و در مسیر مورد استقبال مردم و دانش‌آموزان قرار خواهند گرفت.  مراسم وداع با شهدا بعد از نماز مغرب و عشاء همان روز در حسینیه ثارالله کرمان و مراسم وداع با شهدای در هر منطقه محل دفن، هفتم آذرماه بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار خواهد شد.

مراسم تشییع و تدفین ۱۰ شهید گمنام روز ۸ آذرماه مصادف با رحلت پیامبر اکرم(صلی‌الله علیه و آله) و شهادت امام حسن مجتبی(علیه السلام) در ساعت ۸:۳۰ دقیقه در مناطق محل تدفین سطح استان کرمان برگزار می شود.دیدگاهها بسته شده است.