انقراض چنارهای ولیعصر از امیریه به پایین

پیروز حناچی در گفت و گو با خبرنگار عرصه اظهار کرد: ۱۸ هزار درخت چنار از میدان تجریش تا میدان راه آهن در معرض تهدید جدی قرار دارد. البته بخش های جنوبی. از پایین امیریه به سمت انتهای خیابان ولیعصر (عج) تقریبا از بین رفته و دیگر درخت بلند در این منطقه دیده نمی شود.

وی افزود: فاضلاب خانه‌های شمال شهر وارد شریانهای اصلی می شود و از دو طرف خیابان ولیعصر به طرف پایین می رود. هیچ اقدامی هم برای کنترل این آبها صورت نمی گیرد که باعث آلودگی و بیماری درختان می شود.

حناچی با تاکید بر اهمیت خیابان ولیعصر (عج) گفت: خیابان ولیعصر (عج) آن‌قدر مهم است که باید بزرگ‌ترین مراکز تحقیقاتی ایران برای حفظ آن تلاش کنند.

وی ادامه داد: درختان چنار تهران مریض می شوند، آفت می‌گیرند، در توفان‌ها ممکن است بشکنند. لذا وقتی یک درخت از بین رفت باید سه درخت به جای آن بکارند تا محور ولیعصر حفظ شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی به کاشت چنارهای ولیعصر (عج) در ۶۰ سال قبل اشاره و خاطرنشان کرد: این درختان ۶۰ سال پیش کاشته شدند و ما الان داریم بهره آن را می‌بریم. ما نیز هم اکنون باید درخت بکاریم تا انشاءالله دیگران ۶۰ سال آینده بهره آن را ببرند.دیدگاهها بسته شده است.