اکبری و پیکان برنده جدال قدیمی‌های تیم ملی در خانه والیبال

به گزارش عرصه، در آخرین بازی هفته هشتم لیگ برتر والیبال دو تیم پیکان تهران و صالحین ورامین به مصاف هم رفتند که در پایان شاگردان پیمان اکبری موفق شدند حریف خود را شکست دهند.

این دیدار به نوعی تقابل سعید معروف و امیرحسینی  پاسورهای فعلی و پیشین تیم ملی و هم چنین پیمان اکبری و محمد ترکاشوند دو بازیکن اسبق تیم ملی بود که به عنوان مربی در پیکان و صالحین فعالیت می کنند.

در ست اول این دیدار دو تیم پایاپای پیش رفتند اما این تیم پیکان بود که زودتر از حریف به امتیاز ۱۶ رسید.

بعد از امتیاز ۱۶ پیکانی ها با تکیه بر دفاع روی تور موفق شدند فاصله امتیاز خود را بیشتر کنند. سلفزون هم که به جای معروف به زمین آمد با دو دفاع روی تور به پیکان کمک کرد و در نهایت هم این ست ۲۵ بر ۱۵ به نفع این تیم به پایان رسید.

در ست دوم هم پیکان از حریف پیش افتاد و با سرویس معنوی نژاد وقت استراحت فنی ۸ بر ۴ برای پیکان به دست آمد. در ادامه هم پیکان با امتیاز سرویس شریفات اختلاف امتیاز خود با حریف را به هفت رساند و بازی ۱۸-۱۱ شد تا محمد ترکاشوند مجبور به گرفتن وقت استراحت فنی برای صالحین شود.

این ست در نهایت با نتیجه ۲۵-۱۸ به نفع پیکان به پایان رسید.

در ست سوم هم پیکانی ها برتر بودند و ۱۳ بر ۶ از حریف پیش افتادند  و در نهایت هم موفق شدند سومین ست را هم ۲۵ بر ۱۶ به نام خود ثبت کنند تا در سه ست پیاپی و به راحتی ۳ امتیاز این مسابقه را به دست بیاورند.

این هفتمین برد پیکان در لیگ بود که باعث شد این تیم ۱۸ امتیازی شود و جایگاه خود در رده دوم را تثبیت کند.

معروف، غفور، مرندی، غلامی،معنوی نژاد و نظری افشار برای پیکان و محمد کاظم، امیرحسینی، مصطفی وند،شیرکوند،فرید و نصر اصفهانی برای صالحین ورامین به میدان رفتند.
در ست اول حمزه زرینی برای ورامینی ها به میدان نرفت اما در اواسط ست دوم ترکاشوند او را به جای نصراصفهانی به زمین فرستاد.
قبل از آغاز این دیدار از توپ چمع کن های خانه والیبال تقدیر شد.

در دیگر دیدار های این هفته شهرداری ارومیه در سه ست پیاپی و با نتایج ۲۵-۱۲، ۲۵-۲۰ و ۲۵-۲۰ برابر شهرداری اراک به پایان رسید.
تیم سایپا هم در یزد به مصاف اردکان این شهر رفت ودر پایان سه بر یک برابر این تیم به برتری رسید.
ست های این بازی ۲۵-۲۲، ۱۴-۲۵، ۲۵-۲۳ و ۲۵-۲۰ به پایان رسید. با این سه امتیاز شاگردان مسعود آرمات در تیم سایپا ۱۹ امتیازی شدند. این تیم هم اکنون با بانک سرمایه هم امتیاز است اما ملاک رده بندی تیم ها در لیگ تعداد بردها و بعد مجموع امتیاز است. بانک سرمایه ۷ برد و سایپا ۶ برد را به دست آورده اند.

هاوش هم درخانه خود موفق به شکست ۳ بر یک عمران ساری شد.

بازی تیم های کاله مازندران و شهرداری تبریز هم به دلیل قطع برق سالن کاله به زمان دیگری موکول شد.

نتایج کامل هفته هشتم لیگ برتر والیبال:
چهارشنبه ۳ آذر
پارسه تهران ۲ – بانک سرمایه ۳
هاوش گنبد ۳ – عمران ساری یک
خاتم اردکان یک – سایپا تهران ۳
کاله مازندران – شهرداری تبریز (به تعویق افتاد)
شهرداری ارومیه ۳ – شهرداری اراک صفر
پیکان تهران ۳ – صالحین ورامین  صفردیدگاهها بسته شده است.