بارسلونا، منچسترسیتی و ناپولی به دنبال حضور در جمع ۱۶ تیم برتر

به گزارش عرصه، پنجمین هفته لیگ قهرمانان اروپا امشب (چهارشنبه) با برگزاری هشت دیدار به پایان می رسد. تیم های گروه A تا D به مصاف هم می روند تا چهره چهار تیم دیگر صعود کننده به مرحله بعد نیز مشخص شود. برخی از آن ها برای صدرنشین شدن رقابت می کنند و تیم های دیگری که از صعود بازماندند، تلاش می کنند حداقل با قرار گرفتن در رتبه سوم، در لیگ اروپا حضور پیدا کنند.

گروه A

آرسنال – پاری سن ژرمن

دو تیم ۱۰ امتیازی گروه برای صدرنشینی با هم رقابت می کنند. آرسنال می تواند از امتیاز میزبانی بهره ببرد و پیروز این دیدار شود تا در رتبه اول قرار بگیرد. بازی رفت دو تیم با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید. آمار آرسنال در چند بازی اخیر برابر تیم فرانسوی بهتر است. شاگردان آرسن ونگر یک برد و یک تساوی کسب کردند.

لودوگورتس – بازل

بازل و لودوگورتس در چهار بازی شان در این رقابت‌ها تنها یک امتیاز کسب کردند. این امتیاز نیز در دیدار رفت دو تیم که در سوییس برگزار شد به دست آمد. بازل به همراه تیم بلغاری برای قرار گرفتن در جایگاه سوم یعنی صعود به لیگ اروپا تلاش خواهند کرد. جالب اینجاست تنها موفقیت لودوگورتس در بازی های اروپایی به پیروزی یک بر صفر برابر بازل در فصل ۱۵-۲۰۱۴ برمی‌گردد.

گروه B

بشیکتاش – بنفیکا

بنفیکای مهمان اگر سه امتیاز بازی را کسب کند، به مرحله بعد صعود می کند. این تیم اکنون با ۷ امتیاز، با تفاضل گل کمتر نسبت به ناپولی، در جایگاه دوم قرار دارد. تیم پرتغالی در صورت پیروزی راه را برای تیم ایتالیایی بازمی‌کند چون بشیکتاش تنها یک امتیاز کمتر از ناپولی و بنفیکا دارد. تیم ترکیه ای در صورت پیروزی و امتیاز از دست دادن، در جمع هشت تیم برتر قرار خواهد گرفت. دیدار رفت بشیکتاش و  بنفیکا با نتیجه یک بر یک به پایان رسید.

ناپولی – دیناموکیف

ناپولیِ صدرنشین با شکست دینامو می تواند به مرحله بعد صعود کند. البته این اتفاق در صورت پیروزی بنفیکا در دیگر دیدار رخ خواهد داد. از طرفی دینامو نیز فرصت صعود دارد. تیم چهارم جدول با پیروزی برابر حریف ایتالیایی اش و شکست بنفیکا می تواند شانس قرار گرفتن در رتبه اول و دوم را داشته باشد. دیدار رفت ناپولی و دینامو، دو بر یک به نفع تیم ایتالیایی به پایان رسید. این پیروزی در اوکراین برای ناپولی به دست آمد.

گروه C

سلتیک – بارسلونا

بارسلونا که هفته خود را با تساوی بدون گل برابر مالاگا در لالیگا شروع کرد، تنها با کسب یک امتیاز نیز می تواند صعود کند. اتفاقی که می توانست در هفته چهارم رخ بدهد اما منچسترسیتی تحت هدایت پپ گواردیولا، سه بر یک در اتحاد آبی اناری ها را شکست داد. در مقابل، سلتیک که سنگین ترین شکست مرحله گروهی (هفت بر صفر) را تا به اینجا برابر بارسلونا تجربه کرده است، شانس قرار گرفتن در رتبه های بالایی را دارد اما تلاش این تیم برای صعود به لیگ اروپاست چون اکنون با دو امتیاز در انتهای جدول قرار دارد.

مونشن گلادباخ – منچسترسیتی

منچسترسیتی برای صعود و صدرنشینی تلاش خواهد کرد و برای شکست مونشن گلادباخ به زمین حریف می رود. این تیم در اتحاد بازی رفت را با پیروزی پر گل چهار بر صفر به پایان رساند. از طرفی گلادباخ چهار امتیازی، علاوه بر شانس صعود به دور بعد این رقابت ها با شکست سلتیک حضورش در لیگ اروپا قطعی خواهد شد.

گروه D

روستوف – بایرن مونیخ

روستوف که از حضور دو بازیکن ایرانی به نام های سردار آزمون و سعید عزت اللهی در ترکیبش بهره می برد، لیگ قهرمانان را با شکست سنگین ( پنج بر صفر) برابر بایرن مونیخ شروع کرد. بازی برگشت اما همچون دیدار رفت نخواهد بود چون تیم روسی در زمین خود برابر بایرن قرار خواهد گرفت و اشتباه بازی رفت را نخواهد کرد. روستوف که شانس صعود به دور بعد را از دست داده است، برای صعود به لیگ اروپا با آیندهوون در حال رقابت است. در مقابل بایرن با ۱۰ امتیاز در جمع ۱۶ تیم برتر است و برای صدرنشینی تلاش خواهد کرد.

اتلتیکومادرید – آیندهوون

اتلتیکومادرید هفته تلخی را شروع کرد. این تیم در داربی شهر مادرید با سه گل (هت تریک کریستیانو رونالدو) در ویسنته کالدرون مغلوب رئال مادرید شد. قرمز و سفیدپوشان امشب به دنبال تثبیت صدرنشینی خود هستند. این تیم در صورت پیروزی  و شکست یا تساوی بایرن به هدفش می رسد. اتلتیکو ۱۲ امتیازی، میزبان آیندهوون یک امتیازی است. تیم هلندی تنها شانس صعود به لیگ اروپا را دارد. دیدار رفت با پیروزی یک بر صفر اتلتیکو به پایان رسید.دیدگاهها بسته شده است.