برانکو: حمایت ما از تیم ملی جای سوال نداشته است

به گزارش عرصه، برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از بازی مقابل پیکان با تسلیت به خانواده شهدای بمباران اندیمشک، اظهار کرد: اطمینان دارم همه بی‌صبرانه منتظر شروع لیگ هستند. این مدت زمانی که در تعطیلات بودیم از تمرینات راضی هستم. طبیعی است که کار را بدون هفت ملی‌پوش خود ادامه دادیم اما همین گروهی که با ما مانده بودند با تمام انرژی سعی در بهتر شدن داشتند و مطمئنم این کار در ادامه نتیجه مثبت دارد.

او درباره بازی با پیکان، گفت: این هفته با تیم چهارم جدول که بالانشین جدول است بازی داریم که کارشان تا اینجای لیگ موثر بوده است.

برانکو ادامه داد: این تیم در بازی‌های خارج از خانه نسبت به بازی‌های داخل خانه دو برابر بیشتر امتیاز کسب کرده است. فردا هم این بازی برای آنها به نوعی بیرون از خانه تلقی می شود به خاطر اینکه ما پرسپولیس هستیم و مدعی عنوان قهرمانی.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران با بیان اینکه پیکان یک تیم خوب با مربی باتجربه است، گفت: این دیدار از بازی‌های کلیدی این فصل پرسپولیس است. ما در این دیدار بیرانوند را به خاطر شکستگی دست در اختیار نداریم. همچنین همین مشکل برای عالیشاه است که در حین تمرینات در استارتی که زد به زمین خورد و مچش شکست. این دو نفر را در ترکیب اصلی تیم نداریم.

برانکو در ادامه اضافه کرد: برخی از بازیکنان ما به خاطر وضعیت آب و هوایی دچار سرماخوردگی بودند از جمله رامین رضاییان که در حال حاضر مشکلش برطرف شده است.

او در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا پالس‌های مثبتی که از سوی شما به تیم ملی داده شده جوابی برایش آمده است یا خیر گفت: نمی‌دانم منظور شما چیست اما باید بگویم، کادر فنی‌ام و بازیکنان‌مان هم به طور علنی و هم به هر طریقی که بتوانیم حمایت‌مان را از تیم ملی اعلام کرده‌ایم. هرگز حمایت ما جای سوال نداشته است. همیشه گفته‌ام وظیفه ما این است که بازیکنان‌مان را طوری پرورش دهیم که بهتر و بهتر شوند و در ادامه این تصمیم سرمربی تیم ملی خواهد بود که کدام بازیکن را به تیم ملی دعوت کند. واضح است که در ۵ ماه اخیر ملی‌پوشان ما سه ماه در اختیار تیم ملی بودند اما از الان به بعد مدت زمان بیشتری در کنار ما خواهند بود و انتظار داریم که شرایط‌شان بهتر شود.

او همچنین افزود: من هیچ تماس شخصی با تیم ملی نداشتم اما این مسائل مهم نیست. به هر حال همه ما باید از تیم ملی حمایت کنیم. من و همکارانم در اینجا هستیم که در خدمت تیم ملی باشیم. قبل از همه بنده از طریق کارم در پرسپولیس و همین طور کل کادر فنی من و البته مدیریت باشگاه دوست داریم که وضعیت بهتر شود. ما امسال و سال‌های گذشته قدم‌های بسیار مثبتی در باشگاه پرسپولیس برداشتیم و هم در بخش مدیریت و هم در زیرساخت‌ها و هم در کارهای تخصصی قدم‌های مثبتی برداشته شده است. جا دارد اینجا از همه بازیکنان و اعضای کادر فنی تشکر کنم. هم بازیکنان و هم کادر فنی و مدیریت باشگاه تلاش‌های زیادی انجام داده‌اند که به اهداف‌مان برسیم. گاهی اوقات نتیجه وابسته به تلاش ما نیست و به تمرین، شرایط جوی و داوری‌ها و مسائل دیگر برمی‌گردد اما مهم‌ترین خوش‌بینی من بازیکنانم است که اعتماد کامل به آن‌ها دارم.

برانکو در ادامه در پاسخ به این سوال که چرا از رامین رضاییان در ترکیب تیم‌تان استفاده نمی‌کنید گفت: رامین طبیعتا در کادر بازیکنان ما هست و تا به حال بارها درباره این موضوع صحبت کرده‌ام. یک ضرب‌المثل وجود دارد که می‌گوید تیمی که برنده می‌شود، تغییر پیدا نخواهد کرد. اگر خوب متوجه شده باشم منظور شما این است که ماهینی را بیرون بگذاریم و رامین را بازی بدهیم. من چه کسی را بیرون بگذارم؟

در ادامه خبرنگاری خطاب به برانکو گفت در بازی قبلی زمانی که رامین به بازی آمد شما بازی را بردید که برانکو پاسخ داد: وقتی رامین بود برنده شدیم و وقتی هم رامین در زمین نبود پیروز میدان بوده‌ایم. قبل از اینکه رامین رضاییان به میدان بیاید مهدی طارمی ۶ فرصت گلزنی را از دست داد. چند دقیقه قبل گفتم رامین و سایر ملی‌پوشان سه ماه در اختیار ما نبودند. طبیعتا باید صبر کنند تا ببینیم چه موقعیتی پیش می‌آید تا بازی کند.

او درباره اینکه ملی‌پوشان تمرین‌های مضاعفی را طی روزهای گذشته انجام داده‌اند گفت: طبیعتا ملی‌پوشان ما تمرین‌های مضاعف انجام داده‌اند زیرا آن‌ها برنامه متفاوت تمرینی نسبت به تمرین ما در تیم ملی داشتند. تعدادی از آن‌ها در بازی‌های تیم ملی بازی کردند و تعدادی هم بازی نکردند. طبیعتا کمبودهایی که از لحاظ بدنی داشتند باید جبران کنند. فقط ملی‌پوشان نیستند که تمرین‌های مضاعف انجام می‌دهند بلکه همه باید این کار را انجام دهند. در این دوره که پیش رو داریم همچنان تعدادی از بازیکنان هستند که باید تمرین‌های اضافه انجام دهند.

برانکو در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به تمرین‌های فشرده بیرانوند در اردوی دوبی هم گفت: بیرانوند دستش شکسته است و طبیعتا تمرین‌های فشرده‌ای در دوبی انجام داده است. البته تمرین‌هایش نسبت به سایرین متفاوت بود. خیلی از تمرین‌ها مربوط به بازیکنان می‌شد. او هم به خاطر اینکه آمادگی‌اش از بین نرود در تمرین‌های بازیکنان حاضر می‌شد. کار بیرانوند نمونه‌ خوبی برای ما بود. او با دست شکسته بعضی از تمرین‌های دروازه‌بانی را انجام می‌داد و با بقیه به سالن وزنه می‌رفت. این مسائل به او کمک می‌کند و ضرری برای این دروازه‌بان ندارد. او به هیچ عنوان به این مسائل فکر نمی‌کرد که من را رعایت کنید زیرا دستم شکسته است.

برانکو درباره اینکه چرا در اردوی دوبی با تیم‌های ضعیف بازی دوستانه برگزار کرد هم گفت: درباره این مسائل بحث زیادی وجود دارد. ما در دوبی شرایط عالی تمرین در اختیار داشتیم. محل اسکان، غذا، زمین و استادیوم و تمام امکاناتی که نیاز داشتیم در حد عالی بود. ما می‌خواستیم در دوبی تمرین‌های فشرده و سنگین‌تری داشته باشیم و در مقابل هم دو بازی سبک را برگزار کنیم. من تصمیم گرفتم که مقابل ما تیم‌های ایرانی قرار بگیرند. در دوبی هواداران زیادی حضور دارند و به همین دلیل می‌خواستیم که ایرانی‌های آنجا به تمرین‌های ما بیایند و بازیکنان مورد علاقه‌شان را ببینند و با آن‌ها عکس یادگاری بگیرند. ایرانی‌های آنجا با شوق فراوان با بازیکنان عکس می‌گرفتند اما ما در آنجا ابتدا به بخش ورزشی تیم و در ادامه به بخش فرهنگی تیم توجه داشتیم. اما در مورد حریفان‌مان باید بگویم ما می‌توانستیم با حریفان خیلی سخت‌تری بازی دوستانه برگزار کنیم. می‌توانستیم با تیم سابق خود الوحده بازی دوستانه برگزار کنیم و تنها تیمی که نمی‌توانستیم با آن‌ها بازی برگزار کنیم العین بود که به مسابقه‌های قهرمانی رفته بود. با تیم النصر هم می‌توانستیم بازی کنیم که خودم این بازی را نخواستم. در حال حاضر زلاتکو دالیچ که دوست صمیمی من است سرمربی یکی از تیم‌های اماراتی است و حتی به ملاقات من هم آمد اما من تصمیم گرفتم با یک تیم آسان‌تر بازی کنیم تا بازیکنان‌مان مصدوم نشوند.

او در پایان خاطرنشان کرد: پیکان از نظر نتیجه‌گیری موثرترین تیم است و دو برابر امتیازات‌شان را در بازی‌های بیرون از خانه به دست آورده‌اند. آن‌ها در ضد حمله تبحر خوبی دارند اما ما تلاش می‌کنیم موقعیت‌های گلزنی به دست بیاوریم و دروازه حریف را باز کنیم. ما هدف خود را داریم  و دنبال خواست خود هستیم. مهم این است که در هر بازی محکم و زیبا بازی کنیم و هواداران از ما راضی باشند.دیدگاهها بسته شده است.