برخورد با گران‌فروشان بلیت پروازهای نجف و استرداد مبلغ به مسافران

سیدجواد احمدی در گفت‌وگو با عرصه، گفت: با همکاری بازرسان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و شعبه سیار تعزیرات حکومتی، دو آژانس هواپیمایی متخلف در استان تهران شناسایی و ۷۴ میلیون ریال جریمه شدند.
 
وی افزود: در فرآیند اقدامات نظارتی بر فروش بلیت هواپیما به ویژه در ایام اربعین، دو آژانس هواپیمایی به دلیل گران‌فروشی در مجموع به پرداخت مبلغ ۷۴ میلیون ریال جزای نقدی در حق دولت، محکوم شدند.

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: در فرآیند نظارت بر عملکرد دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرت هوایی در خصوص فروش بلیت هواپیما در ایام  اربعین، کارشناسان این سازمان با همراهی نمایندگانی از سازمان هواپیمایی کشوری، تعزیرات حکومتی و بازرسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با مراجعه به تعدادی از آژانس‌های مسافرتی، از  نحوه فروش و قیمت گذاری بلیت  بازرسی صورت گرفت.

احمدی اظهار کرد: پس از بررسی‌های انجام شده و با توجه به اسناد و مدارک موجود  مشخص شد یکی از شرکت های خدمات مسافرت هوایی اقدام به فروش ۱۰۰ فقره بلیت برای مسیر تهران – نجف به مبلغ هفت میلیون ریال کرده است.

به گفته این مقام مسئول، پس از احراز تخلف گران‌فروشی توسط رئیس شعبه سیار حاضر در محل، شرکت مذکور جمعا به پرداخت ۵۱ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال جزای نقدی در حق شاکیان خصوصی و صندوق دولت محکوم شد.

مدیر کل نظارت بر خدمات سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان در ادامه اظهار کرد: در رسیدگی به تخلف یکی دیگر از دفاتر خدمات مسافرت هوایی و بررسی مدارک و مستندات فروش آن، مشخص شد دفتر مذکور اقدام به گران‌فروشی ۶۰ فقره بلیت پرواز تهران – نجف کرده که در نهایت تخلف این شرکت نیز محرز و متخلف به پرداخت جریمه نقدی به میزان ۲۳ میلیون ریال در حق دولت محکوم شد.

احمدی خاطرنشان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده بازدید از دفاتر خدمات مسافرتی ادامه داشته باشد و در صورت مشاهده هرگونه تخلف با خاطیان طبق قانون برخورد خواهیم کرد.

به گفته وی، وجوه اضافه دریافتی از خریداران بلیت نیز توسط دفاتر متخلف به آنان مسترد خواهد شد.دیدگاهها بسته شده است.