ترافیک مرزهای "چذابه" و "شلمچه" عادی و ترافیک مرز "مهران" روان

به گزارش عرصه، سردار تقی مهری در حاشیه بازدید جانشین فرمانده ناجا از محورهای مواصلاتی و موکب های استان کرمانشاه، عنوان کرد: طرح ترافیکی در دور رفت و بازگشت زائران اربعین به طور شایسته به مرحله اجرا درآمد و یکی از تدابیر خوبی که امسال در استان ایلام اتخاذ شد، یک طرفه شدن جاده “مهران” به سمت “ایلام” بود که زوار توانستند پس از شرکت در مراسم اربعین به سهولت به کشور بازگردند.

وی تصریح کرد: وضعیت ترافیکی در مرز “شلمچه” و “چذابه” از امروز حالت عادی به خود گرفته است، همچنین مسیر مهران به سمت ایلام و از آنجا به سمت حمیل و کرمانشاه ترافیک روان و بدون گره ترافیکی گزارش شده است.

رئیس پلیس راهور ناجا به آمار تلفات جاده ای در مراسم اربعین امسال اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با توجه به اطلاع رسانی خوب صدا و سیما، رادیو اربعین، خبرگزاری ها و سایر رسانه های مکتوب، آمار تصادفات فوتی در استان کرمانشاه که در مسیر رفت و برگشت زائران بود، بیش از ۶۰ درصد کاهش داشت.

مهری افزود: همچنین در استان ایلام ۴۰ درصد و در استان خوزستان نیز نزدیک به ۳۷ درصد کاهش تلفات جاده ای نسبت به سال گذشته را در اربعین امسال شاهد بودیم.

وی خاطرنشان کرد: موضوع رانندگی با حالت خستگی و خواب آلودگی بیشترین علت تصادفات منجر به فوت و جرح را در موج بازگشت زائران اربعین به خود اختصاص داده است.

رئیس پلیس راهور ناجا به رانندگان توصیه کرد از عجله و شتاب و سرعت و سبقت غیرمجاز پرهیز کنند تا به سلامت به مقصد خود برسند.دیدگاهها بسته شده است.