تعیین آینده سوریه به اروپا و غرب ارتباطی ندارد


وزیر خارجه چک تاکید کرد که مشخص کردن آینده سوریه به اروپا و یا غرب ارتباطی ندارد و این خود سوری ها هستند که باید آینده شان را تعیین کنند.

به گزارش عرصه به نقل از العهد، وزیر خارجه چک در سخنانی به مداخله طرف های خارجی در امور داخلی سوریه انتقاد کرد.

«لوبومیر زاورالیک» وزیر خارجه چک در سخنانی در رابطه با شیوه حل بحران سوریه تاکید کرد: مشخص کردن آینده سوریه به اروپا و یا غرب ارتباطی ندارد و این خود سوری ها هستند که باید آینده شان را تعیین کنند.

پیش از این «ولید المعلم» معاون نخست وزیر و وزیر خارجه سوریه در حاشیه نشست های هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با وزیرخارجه چک دیدار کرده بود.

وزیر خارجه سوریه در این دیدار تصریح کرده بود: همه از تلاش برای پایان دادن به درد و رنج ملت سوریه دم می زنند، اما هیچ کس دلایل واقعی این درد و رنج را که همان تروریسم و تداوم حمایت برخی کشورهای مشخص از گروه های تروریستی و اقدامات ظالمانه یکجانبه گرایانه است، مورد توجه قرار نمی دهد.

طرفین در این دیدار همچنین بر اهمیت همکاری های بین المللی در زمینه جنگ علیه تروریسم و بازگرداندن صلح و امنیت به سوریه و نیز تلاش برای رساندن کمک های بشردوستانه جمهوری چک به دست شهروندان سوری تاکید کرده بودند.

وزیر خارجه جمهوری چک نیز به نوبه خود تصریح کرد که تلاش برای دستیابی به راه حل سیاسی در زمینه بحران سوریه مسئولیت تمامی طرف هاست و چک علاقمند به مشارکت در بازسازی سوریه است.دیدگاهها بسته شده است.