جریمه حداقل ۴۰ هزار یورویی در انتظار قهرمان شطرنج جهان

به گزارش عرصه، سرگئی کاریاکین روس در هشتمین بازی شطرنج قهرمانی جهان در سال ۲۰۱۶ موفق شد مگنوس کارلسن مدافع عنوان قهرمانی را شکست دهد و بعد از ۷ تساوی موفق شد اولین پیروزی این مسابقه‌ها را به نام خود ثبت کند.

کارلسن نروژی که از شکست برابر این شطرنج‌باز ناراحت و عصبانی شده بود، کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی را زودتر ترک کرد و با هیچ یک از خبرنگاران حاضر به مصاحبه نشد.

کارلسن زودتر از حریف خود کاریاکین به کنفرانس مطبوعاتی رفت اما به دلیل خستگی و عصبانیت منتظر حضور رسانه‌ها نشد و مکان کنفرانس را ترک کرد.

صحبت‌های مشاور رسانه‌ای این شطرنج‌باز و همچنین مسئولان فیده نیز کارساز نشد و او خیلی زود از محل برگزاری مسابقه خارج شد.

بر اساس قوانین فدراسیون جهانی شطرنج، هر شطرنج‌بازی که در کنفرانس مطبوعاتی بعد از بازی حاضر نشود، ۱۰ درصد از جایزه‌ی نهایی خود را از دست می‌دهد. به همین دلیل به نظر می‌رسد کارلسن قهرمان جهان نیز با این جریمه روبه‌رو شود و جایزه نهایی او کاهش یابد. کل مبلغ جایزه این مسابقه‌ها حداقل یک میلیون یورو است که نفر اول ۶۰ درصد و نفر دوم ۴۰ درصد این مبلغ را دریافت می‌کند که کارلسن در صورت قهرمانی ۶۰ هزار یورو و در صورت نایب قهرمانی ۴۰ هزار یورو جریمه می‌شود.

مسابقه‌ قهرمانی شطرنج جهان در سال ۲۰۱۶ به میزبانی نیویورک در حال برگزاری است و مگنوس کارلسن از نروژ و سرگئی کاریاکین از روسیه تاکنون ۸ دیدار را برگزار کرده‌اند که ۷ دیدار با تساوی به پایان رسیده و یک پیروزی هم نصیب کاریاکین شده است. کاریاکین هم‌اکنون ۴٫۵ امتیاز و مگنوس نیز ۳٫۵ امتیاز دارد. این دو شطرنج‌باز باید ۱۲ مسابقه را با یکدیگر برگزار کنند و هر کس که بیش از نصف امتیازات را به دست آورد قهرمان ۲۰۱۶ شطرنج جهان می‌شود.دیدگاهها بسته شده است.