حمایت اینفانتینو از سیستم ویدئو چک در جام جهانی ۲۰۱۸

به گزارش عرصه به نقل از دیلی میل، جیانی اینفانتینو احتمال استفاده از ویدئو چک در جام جهانی ۲۰۱۸ خبر داد. اینفانتینو قرار است درباره این موضوع تصمیم بگیرد تا از این سیستم ویدئویی در بازی‌های بین‌المللی فوتبال استفاده کند یا خیر. در این صورت باید شاهد یک انقلاب بزرگ در داوری باشیم.

سیستم ویدئو چک مدت‌ها با مخالفت میشیل پلاتینی در حالت مسکوت قرار داشت. به همین خاطر خیلی‌ها مخالفت خودشان را با ورود این سیستم به فوتبال اعلام کردند اما از زمانی که اینفانتینو ریاست فیفا را به عهده گرفت، همواره اعلام کرده است این سیستم باید در فوتبال وجود داشته باشد.

او درباره این موضوع گفت: قرار است به مدت دو سال این سیستم را در بازی‌های مختلف مورد آزمایش قرار بدهیم. در صورتی که این آزمایش‌ها با موفقیت انجام شود، در ماه مارس ۲۰۱۸ تصمیم خواهیم گرفت از این سیستم در جام جهانی استفاده کنیم یا خیر. امیدوار هستم سیستم ویدئو چک در فوتبال و در جام جهانی ۲۰۱۸ باشد و برای اولین بار در تاریخ جام‌های جهانی سیستم ویدئو چک به کمک داور بیاید. در جام جهانی ۲۰۱۴ برای اولین بار فناوری خط دروازه را داشتیم که با موفقیت انجام شد. امیدوار هستیم سیستم ویدئو چک نیز با موفقیت در فوتبال روبرو شود.

او در پایان گفت: البته نگرانی‌ها را درک می‌کنم. می‌دانم خیلی‌ها نگران روان نشدن جریان بازی هستند. تاکنون هر بار این سیستم مورد استفاده قرار گرفته با رضایت داورها همراه بوده و فکر می‌کنم که نظرات راجع به این سیستم مثبت باشد.دیدگاهها بسته شده است.