دنیا تلاش می‌کند راهپیمایی "اربعین" را حرکت متعصبانه شیعی نشان دهد

به گزارش عرصه، سعید اوحدی در مراسم تودیع و معارفه مدیر حج و زیارت استان کرمانشاه که امروز چهارشنبه (سوم آذر) برگزار شد، با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیج فقط در لباس نظامی و چفیه خلاصه نمی‌شود، باید نسبت به عمق موضوع بسیج شناخت داشته باشیم و بدانیم چرا از بسیج به عنوان “شجره طیبه” یاد شده است.

وی با بیان اینکه بسیج با خون صدها هزار شهید آبیاری شده و ریشه مقاومی دارد، خاطرنشان کرد: امروز میوه عظیم شجره بسیج در سوریه و عراق، انقلاب ایجاد کرده است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه فقط تفکر بسیجی راهکار و گره گشای وضعیت سوریه و عراق است، خاطرنشان کرد: این شهدای مدافع حرم بودند که گره جنگ را در این مناطق گشودند.

اوحدی خاطرنشان کرد: پنج سال قبل باادعاترین مفسرین سیاسی گرد هم آمدند و اعلام کردند سوریه به بن‌بست رسیده و دیگر ادامه پیدا نمی‌کند و استکبار جهانی با پو ‌های نفت بسیج شد تا زمینه سرنگونی “بشار اسد” را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه تنها کسی که مقابل آنها ایستاد رهبر معظم انقلاب بود، افزود: امروز در برخی سایت‌های خبری می‌خوانیم که رئیس جمهور مصر اعلام آمادگی کرده به ارتش سوریه برای مقابله با داعش کمک کند که اگر این خبر صحیح باشد تحول بزرگی در دنیای اسلام روی داده است.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: میلیاردها دلار پول کثیف نفت به برخی از کشورها داده شد و حتی ۷۰۰ میلیون دلار پول نقد به برخی از کشورها فرستادند که در مقابل ایران بایستند و در موضع‌گیری‌های منطقه تغییر ایجاد کنند، اما خلاف آنچه که آنها خواستند رخ داد و معادلات منطقه ۱۸۰ درجه تغییر موضع داد.

اوحدی از نقش ایران در معادلات منطقه یاد کرد و افزود: زمانی به ایران اجازه نمی‌دادند در جلسات سوریه حاضر شود، اما امروز به جایی رسیدیم که نقش اثرگذاری در تحولات منطقه داریم.

به گفته این مسئول، عزت و عظمت امروز ایران در حوزه‌های مختلف هسته‌ای، اقتصادی، مقابله با تحریم‌های ظالمانه‌ و … همه مدیون تفکر و اندیشه بسیجی است.

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معتقد است، اگر برش عمیقی به همه این مسائل نزنیم در حق شهدای مدافع حرم ظلم کردیم و حق آنها را نادیده گرفتیم.

اوحدی بیان کرد: اگر این شهدا نبودند امروز داعش باید در مرزهای کشور ما بود و یا مرصاد دیگری در کرمانشاه رخ می‌داد.

وی در ادامه به حضور میلیونی مردم در راهپیمایی اربعین امسال اشاره کرد و ادامه داد: در اربعین امسال موج حضور عزیزان اهل سنت را داشتیم که نشان بدهند همه یک پیام داریم و آن دفاع از ارزش‌های پیامبر اسلام (ص) و امام حسین (ع) است.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه دنیا تلاش می‌کند حرکت اربعین را حرکت متعصبانه شیعی نشان دهد، گفت: حضور مردم اهل سنت و اقلیت‌های مذهبی نشان داد راهپیمایی اربعین محلی برای حضور انسان‌های آزادی خواه و ضدظلم است.

اوحدی در ادامه درباره بازگشایی مرز خسروی نیز افزود: گره‌گشای مراسم اربعین، بازگشایی دو مرز دیگر در کشور است که یکی از آنها مرز خسروی است.

وی ابراز امیدواری کرد، به برکت خون شهدای مدافع حرم و با آزادسازی موصل، امنیت در مرز خسروی برقرار شود و شاهد بازگشایی این مرز باشیم.دیدگاهها بسته شده است.