دهقانی: ادعای حمایت ایران از تروریسم عوام فریبی است


سفیر و معاون نماینده دائم ایران در سازمان ملل گفت:نهایت عوام فریبی است که نماینده رژیمی که خود سال هاست دست اندرکار ترور جمعی غیر نظامیان فلسطینی است، ایران را متهم به حمایت از تروریسم کند.

به گزارش عرصه به نقل از اداره دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه، «غلامحسین دهقانی»  سفیر و معاون نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان ملل متحد ضمن روز سه شنبه با ارسال نامه ای به دبیر کل ملل متحد و رئیس شورای امنیت به نامه نماینده رژیم صهیونیستی نزد  ملل متحد پاسخ داد. این نامه بصورت سند شورای امنیت نیز منتشر می گردد.

اهم مطالب مندرج در نامه نماینده ایران به شرح زیر است : 

۱- نماینده رژیم صهیونیستی ادعا کرده که اطلاعات جدیدی را به شورای امنیت ارائه داده است در حالیکه این اظهارات چیزی جز ادعاهای پوچ و سراسر کذب تکراری این رژیم بر علیه جمهور اسلامی ایران نمی باشد. مثل همیشه ادعاهای بی اساسی که هیچ شاهدی برای اثبات آن ارائه نمی شود.    

۲- ایراد اتهامات فله ای بر علیه جمهوری اسلامی ایران مبنی بر نقض قطعنامه های متعدد شورای امنیت توسط رژیمی که خود بی شرمانه همه قطعنامه های مجمع عمومی و شورای امنیت در محکومیت اشغالگریش طی دهه های گذشته را  به استهزا گرفته نیز خود داستان خنده داری است. چنین رژیم جنایتکار و اشغالگری در موقعیتی نیست که به طرح اینگونه ادعاها علیه ملت های دیگر بپردازد.  

۳- همچنین بسیار مضحک و ریاکارانه است که نماینده رژیمی که به مدت چند دهه سرزمین های دیگران را در اشغال خود دارد و رعایت حداقل حقوق انسانی را نیز از فلسطینیان مضایقه می کند هر از چند گاه ایران را متهم به نقض حقوق بین الملل کند.

۴- این نهایت عوام فریبی و ریاکاری است که نماینده رژیمی که خود سال هاست دست اندرکار ترور جمعی غیر نظامیان فلسطینی؛ از جمله زنان و کودکان  بوده و توسط عوامل خویش اقدامات تروریستی را در بسیاری از نقاط جهان هدایت می کند، ایران را متهم به حمایت از تروریزم کند.

۵- و در پایان باید گفت که رژیم صهیونیستی با طرح اینگونه ادعاها و اتهام زنی علیه سایر کشورها و از جمله ایران در واقع از الگوی رفتاری معمول خود برای فرافکنی و پوشاندن جنایات خود علیه شهروندان بی گناه فلسطینی پیروی می کند  تا بدین گونه توجه جهانیان را از ادامه محاصره دو میلیون انسان برای مدت ده سال گذشته در غزه؛ بمباران مناطق مسکونی و مدارس و بیمارستان ها در سرزمینهای اشغالی؛ تخریب خانه های فلسطینیان و مصادره اموال آنان و تجاوز و هتک حرمت اماکن مقدسه؛ منحرف سازد.  

در خاتمه درخواست گردیده که این نامه به عنوان سند شورای امنیت منتشر گردد.دیدگاهها بسته شده است.