رعایت حریم «تئاتر شهر» با لغو مجوز ساخت مجتمع ایستگاهی مترو

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با عرصه، با بیان اینکه چندی پیش گزارش‌هایی از سازمان‌های مردم نهاد در حوزه حفظ میراث فرهنگی پایتخت به شورای شهر مبنی بر اینکه شرکت مترو قصد دارد مجتمع ایستگاهی تجاری در ایستگاه تئاتر شهر بسازد، ارسال شده است، گفت: براساس گزارش واصله این مجتمع تجاری  قرار است در شش طبقه ساخته شود.

وی با بیان اینکه پس از این گزارش بلافاصله نامه‌ای به قالیباف شهردار تهران به تاریخ ۲۷ مردادماه سال جاری ارسال کرده و از عدم رعایت حریم تئاتر شهر و جداره خیابان ولیعصر با احداث این مجتمع ابراز نگرانی کرده‌ایم، گفت: برهمین اساس نامه‌ای نیز به سازمان میراث فرهنگی استان تهران نوشته و از آنها دلایل موافقت‌شان با احداث چنین پروژه‌ای را جویا شدیم.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه مسوولان میراث فرهنگی عنوان کردند که مسوولان در دولت قبل به احداث ایستگاه مترو و مجتمع ایستگاهی در محوطه تئاتر شهر رأی مثبت داده و ساخت و ساز در این محدوده را بلامانع اعلام کردند که در نامه‌ای که در ۲۸ آبان‌ماه سال ۹۴ نوشته شده بود، این مجوز از سوی سازمان میراث فرهنگی لغو شده است.

حکیمی پور با بیان اینکه مسوولان میراث فرهنگی سندی که مربوط به سال ۹۱ بود را نشان دادند که در آن به مسوولان شهرداری اجازه داده بود که مجتمع ایستگاهی ۶ طبقه‌ای در حریم تئاتر شهر بسازند گفت: درخصوص این موضوع با شهردار منطقه ۱۱ نیز صحبت کرده و آقای آبادیان اعلام کرد که پروانه ساخت این مجتمع لغو شده است.

وی ادامه داد: درخصوص عدم رعایت حریم تئاتر شهر و جداره خیابان ولیعصر نگران بودیم اما پس از رویت نامه‌های لغو این مجوز از سوی سازمان میراث فرهنگی و اطمینان از لغو مجوز این ساخت و ساز از سوی شهردار منطقه ۱۱ باید اعلام کنم که در حال حاضر خطری تئاتر شهر را تهدید نمی‌کند.

رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران با بیان اینکه شهردار منطقه ۱۱ نیز اعلام کرده است که رعایت حریم تئاتر شهر و جداره خیابان ولیعصر نیز یکی از دغدغه‌های شهرداری تهران است، گفت: از آنجایی که نامه بنده خطاب به شهردار تهران بدون پاسخ مانده مجددا با قالیباف مکاتبه داشته‌ایم تا کتبا پاسخ خود را اعلام کنند تا بتوانیم به عنوان مستندی مانع از اقدامات احتمالی در آینده شویم.دیدگاهها بسته شده است.