شهیدی:تفکر بسیجی مبتنی بر فرهنگ ایثار و شهادت است

به گزارش عرصه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی روز سه‌شنبه ۲ آذرماه در همایش پیروان ولایت و تجمع بزرگ بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران در سالن اجتماعات سیدالشهدا (ع) گفت: عامل حدوث اسلام پیغمبر (ص) و عامل بقای آن امام حسین (ع) است.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: امام حسین (ع) شهید شد و اسلام را زنده کرد. نام ایشان نه تنها از بین نرفت بلکه روز به روز پر رنگ تر شد و فرهنگ ایثار و مقاومت ایشان همواره در جامعه اسلامی وجود داشته است؛ در روزهای گذشته شاهد حضور بیش از ۲۰ میلیون نفر زائر حسینی (ع) بودیم که به مناسبت اربعین ایشان از کشورهای مختلف به کربلا رفته بودند تا نشان دهند راه امام حسین (ع) راه خداست و همواره زنده و جاوید است.
معاون رییس جمهوری با بیان اینکه انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نیز ادامه‌دهنده همان راه امام حسین (ع) بوده‌اند افزود: فرهنگ جاری در انقلاب اسلامی متأثر از فرهنگ امام حسین (ع) است که در بر دارنده عناصر ایثارگری، مقاومت و شهادت است و این همان فرهنگ بسیجی است. تفکر بسیجی مبتنی بر فرهنگ ایثار و شهادت است و ریشه در فرهنگ عاشورایی دارد؛ بسیج راهی است که مایه عزت کشور شده است و در زمان دفاع مقدس نیز نقش کلیدی را در مقاومت کشورمان داشته است.
رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: در زمان دفاع مقدس، ارتش، سپاه و نیروهای دیگر حضور بسیار تأثیرگذاری داشتند، اما حضور بسیج و بسیجیان در آن زمان فرهنگ ایثار و شهادت را پررنگ کرد. بسیج آبروی کشورمان است و هر فرد بسیجی باید به بسیجی بودن خود افتخار کند.
شهیدی عملکرد مجموعه بسیج در بنیاد شهید و امور ایثارگران را بسیار مطلوب ارزیابی کرد و گفت: از زمان حضور در بنیاد شهید و امور ایثارگران مشاهده کردم که بسیجیان این مجموعه رسالت خود را به خوبی انجام می‌دهند و شخصاً بالاترین نمره را به عملکرد این مجموعه می‌دهم.
وی خطاب به بسیجیان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: شما بسیجیان مجموعه‌ای هستید که مظهر عشق است و در آن به بهترین بندگان خداوند خدمت‌رسانی می‌شود، پس باید از این موقعیت سپاس‌گزار باشید و هر روز در جهت فعالیت بهتر تلاش کنید.
نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پایان گفت: شهدای انقلاب اسلامی عاشق ولایت بودند و امروز نیز ولایت ستون اصلی انقلاب است، پس همه ما به خصوص بسیجیان باید گوش به فرمان ولی فقیه خود باشیم تا عزت، آسایش و آزادگی همواره در کشورمان جاری باشد.
سرهنگ فریبرز خزایی فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم با تقدیر و تشکر از حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی در پشتیبانی از فعالیت‌های بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ما در مجموعه بسیج بنیاد تلاش می‌کنیم تا علاوه بر وظایف ذاتی بسیج، اهداف امام (ره) در بنیان‌گذاری بنیاد را که حاکمیت ارزش‌ها و حضور پررنگ فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است را اجرایی کنیم.
وی افزود: خوشبختانه بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران در طول سال‌های گذشته توانسته است اثرات خوبی بر جا بگذارد و نتایج خوبی از فعالیت‌های خود بگیرد. اگر امروز بسیج بنیاد موفق عمل می‌کند قطعاً بخش مهمی از آن مدیون همراهی و تعامل همیشگی مدیران بنیاد با بسیج است.
وی تأکید کرد: وظیفه کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران خدمت‌گزاری به ایثارگران است و بسیجیان بنیاد نیز در این خدمت‌گزاری تلاش بسیار ویژه‌ای دارند.
فرمانده مرکز مقاومت بسیج بنیاد شهید و امور ایثارگران به ارائه گزارشی از بخشی از وظایف و عملکردهای این مجموعه پرداخت.
در پایان این مراسم با حضور حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از بسیجیان نمونه بنیاد شهید و امور ایثارگران تقدیر شد.دیدگاهها بسته شده است.