عملیات امدادرسانی هلال احمر به زائران پیاده امام رضا(ع) / احتمال افزایش ۲۰ درصدی زائران

به گزارش عرصه، محسن نجات؛ قائم مقام مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ضمن تشکر از افرادی که به منظور خدمت رسانی به زائران پیاده امام رضا(ع) از استان‌های دیگر در این طرح مشارکت دارند، گفت: امروز تفکر و اقدام جهادی که در هفته بسیج شاهد هستیم، به معنی واقعی کلمه در فعالیت و خدمت صادقانه هلال احمر خود را نشان می‌دهد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین اسدی؛ مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر استان خراسان رضوی ضمن عرض خیر مقدم و تسلیت ایام اربعین و دهه آخر صفر و گرامیداشت یاد و خاطره بسیجیان و شهدا گفت: باید راز و رمز مراسم اربعین و این پیاده روی زائران اربعین و امام رضا(ع) را از کلام خود معصوم به دست آورد، لذا با توجه به اینکه بنیانگذار تفکر زیارت اربعین خود امام حسین (ع) بوده‌اند، هدف اصلی از زیارت را نجات افراد از جهل و در مسیر حق قرار گرفتن دانست.

حجت الاسلام والمسلمین اسدی، خدمت به زائران پیاده را حرکتی عاشقانه و دلی دانست و اظهار کرد: هرگونه حرکتی که با هدف ترویج معارف اهل بیت انجام شود، در راستای بصیرت افزایی است.

همچنین اسماعیل بهمن آبادی، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در این مراسم گفت: در اجرای این طرح ۶۴ دستگاه آمبولانس، ۱۷ دستگاه ست نجات تخصصی و ۱۷ دستگاه خودرو کمک‌دار سنگین برای امدادرسانی به زائران در نظر گرفته شد.

بهمن آبادی افزود: در این راستا ۲۴ دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس از ۹ استان کشور به خراسان رضوی اعزام شده است. گروهی از زائران پیاده از سه روز پیش وارد این استان شده‌اند که از سوی شعب هلال احمر شهرستان‌های استان امدادرسانی به آنان انجام شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۷۶ هزار زائر پیاده در مسیر مشهد از سوی هلال احمر امدادرسانی شدند، گفت: پیش بینی می‌شود امسال این تعداد با ۲۰ درصد افزایش به ۳۰۰ تا ۳۲۰ هزار زائر پیاده افزایش یابد.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، بهمن‌آبادی افزود: ۲۵ پایگاه دائم امداد و نجات بین شهری، ۶ پایگاه موقت زمستانی و ۷۶ پایگاه سیار امدادرسانی به زائران پیاده و دیگر مسافران را بر عهده دارند.

وی اظهار کرد: یک هزار و ۱۷۶ نفر در قالب طرح همسفران خورشید شامل نجاتگر، امدادگر و داوطلب جوان به زائران پیاده خدمات رسانی می کنند.دیدگاهها بسته شده است.