لزوم نظارت مستمر والدین بر فعالیت‌های سایبری فرزندان

به گزارش عرصه، سرهنگ علی نیک‌نفس در خصوص بازی های رایانه ای، اظهار داشت : اعتیاد به بازی‌های آنلاین در کودکان و نوجوانان باعث افت تحصیلی فرزندان می‌گردد، ضمن آنکه آسیب‌های جسمی بسیاری در پی دارد.

وی ادامه داد: برخی بازی‌های آنلاین به صورت جمعی و گروهی است و یا این‌که فرد با یک شخص به صورت انفرادی، بازی می‌کند که شناختی از طرف مقابل ( رده سنی و جنسیتی) ندارد.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا ناجا با بیان اینکه بسیاری از مجرمان سایبری برای یافتن سوژه ها و شکار خود به دنبال کودکان و نوجوانان هستند، افزود : این مجرمان با طرح دوستی با افراد کم سن و سال، قربانیان خود را فریب داده و از آنها سوء استفاده می‌کنند.

وی به خانواده‌ها توصیه کرد: حتما نظارت مستمر بر فعالیت‌های سایبری کودکان و نوجوانان خود داشته باشند تا عزیزانشان در دام مجرمان سایبری نیفتند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری پلیس فتا با بیان اینکه همان گونه که در فضای حقیقی خانواده‌ها تلاش دارند تا همبازی و دوستان فرزند خود را بشناسند، اضافه کرد : در فضای مجازی نیز این امر ضروری است تا در صورت بروز مشکل، والدین بتوانند سرنخ‌های لازم در خصوص طرف بازی آنلاین فرزند خود در اختیار داشته باشند

وی اشاره کرد: برخی از مجرمان سایبری در بازی‌های آنلاین چنان با فرزندان ما ارتباط برقرار می‌کنند که هرگونه اطلاعات را در اختیار دارند و از این طریق در فرصت مناسب اقدام به سرقت از منزل می‌کنند.

سرهنگ نیک‌نفس با بیان اینکه باید به فرزندان خود آموزش دهیم تا در ارتباطات آنلاین هیچ گونه اطلاعات را در اختیار دیگران قرار ندهند، گفت: متاسفانه خانواده‌ها به این موارد دقت نمی‌کنند و فرزندان آنها در ارتباطات آنلاین و مجازی خود هرگونه اطلاعات را انتشار داده یا در اختیار دیگران می‌گذارد.

وی با بیان اینکه خانواده ها اعتیاد اینترنتی را جدی بگیرند، خاطر نشان کرد : شایسته است برای فرزندان و کودکان در زمینه بازی‌های آنلاین دستورالعملی تهیه کنیم و حدودی برای دسترسی آنها تعریف نماییم و ساعت بازی‌ها را محدود کنیم چرا که این بازی‌ها اعتیادآور است و سلامت جسمی کودکان را به خطر می‌اندازد.

براساس گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ نیک‌نفس در پایان گفت: هموطنان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش آموزش مراجعه نمایند، همچنین در صورت مواجهه با موارد مشکوک می‌توانند آن را از طریق سایت پلیس فتا، لینک ثبت گزارشات مردمی به پلیس فتا اعلام کنند.دیدگاهها بسته شده است.