معاون حقوقی تراکتورسازی: فیفا باشگاه را به کسر امتیاز تهدید نکرده است

علی سلمانی معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی در گفتگو با عرصه ضمن تکذیب خبر تهدید کسر شش امتیاز از این تیم، گفت: آخرین نامه‌ای که از سوی فیفا به دست ما رسیده در تاریخ ۲۸ سپتامبر سال ۲۰۱۵ بوده که آن نامه نیز مستقیما از طرف فیفا نبوده و AFC برای پا در میانی این نامه را برای ما ارسال کرده است.

وی ادامه داد: این نامه تا ۱۰ اکتبر ۲۰۱۵ به باشگاه فرصت داده بود تا مدارک را برای رسیدگی قرارداد ژائو پدرو به فیفا ارسال کند. این بازیکن دو فصل با تراکتورسازی قرارداد بست و قرار بود طی این دو سال ۶۸۰ هزار دلار دریافت کند. ما در تاریخ معین شده مدارک خود را برای فیفا فرستادیم و احتمالا مدارک قابل تامل بوده که فیفا دیگر آن شکایت را پیگیری نکرده است.

سلمانی گفت: ما از تیرماه سال ۹۵ باشگاه را تحویل گرفته‌ایم و طبق مستندات مالی این بازیکن ۱۰۷ هزار دلار دریافتی داشته است اما متاسفانه مستندی برای اینکه بدانیم چرا این بازیکن باشگاه را ترک کرده است نداریم. شکایت این بازیکن رای DRC بوده (DRC فقط شکایت اولیه است و اعتبار زیادی ندارد) و در ادامه ما دچار مشکل خاصی نشدیم. متاسفانه ما هم شنیده‌ایم که این بازیکن ۴۸۳ هزار دلار از باشگاه مطالبه کرده اما نامه‌ای به دست ما نرسیده است.

معاون حقوقی باشگاه تراکتورسازی درباره فلاویو لوپز نیز تصریح کرد: قرارداد این بازیکن ۸۰۰ هزار دلار برای دو فصل بوده که این بازیکن طی دو مرحله ۵۲۵ هزار دلار جریمه شده و باقی قراردادش به جز ۵۰ هزار دلار به این بازیکن داده شده است.

وی ادامه داد: فیفا به خاطر پرداخت نکردن این ۵۰ هزار دلار ما را ۴۰ هزار دلار جریمه کرد اما ما به خاطر اینکه هزینه‌های پیگیری این ۴۰ هزار دلار زیاد می‌شد این شکایت را پیگیری نکردیم و تمام مطالبات این بازیکن را پرداخت کردیم.

سلمانی در پایان درباره قرارداد سروش رفیعی نیز بیان کرد: قرارداد سروش در نیم فصل به پایان می‌رسد اما اگر مشکلی با باشگاه فولاد داشته باشد ما حاضریم به او کمک کنیم.دیدگاهها بسته شده است.